Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

04. septembra 2011

MMF schválil uvoľnenie ďalších prostriedkov pre ÍrskoMedzinárodný menový fond (MMF) v piatok schválil uvoľnenie ďalších prostriedkov pre Írsko v sume 1,48 mld. eur. Ide tak o tranžu z úverového programu v celkovej sume 85 mld. eur, na ktorom sa ...Zdieľať
peniaze juan WASHINGTON 4. septembra (WEBNOVINY) - Medzinárodný menový fond (MMF) v piatok schválil uvoľnenie ďalších prostriedkov pre Írsko v sume 1,48 mld. eur. Ide tak o tranžu z úverového programu v celkovej sume 85 mld. eur, na ktorom sa krajina dohodla s EÚ a MMF. Súčasťou mimoriadneho balíka sú tiež bilaterálne úvery od Veľkej Británie, Švédska a Dánska. MMF tvrdí, že írska vláda odhodlane implementuje úsporný program, ktorým chce dostať rozpočet a bankovú krízu pod kontrolu.

Fond tiež vyzýva krajinu, aby vo svojich krokoch pokračovala, čím môže predísť šíreniu nákazy plynúcej z dlhovej krízy. Aj napriek tomu, že to vyzerá tak, že sa zlepšujú podmienky na finančných trhoch, riziká pre Írsko stále plynú zo slabšieho rastu hlavných obchodných partnerov, čo znamená, že Írsko sa musí držať svojho programu úspor, aby sa jeho ekonomika dostala do lepšieho stavu, uvádza MMF. Vrátane najnovšieho úveru MMF tak Írsko doposiaľ podporil sumou 12,39 mld. USD.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Úrad rómskeho splnomocnenca je podľa Belousovovej rasistický
<< predchádzajúci článok
Strauss-Kahn sa vrátil do Francúzska

MMF schválil uvoľnenie ďalších prostriedkov pre Írsko - diskusné fórum čitateľov