Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

04. septembra 2011

V USA od začiatku roka skrachovalo už 70 bánkRegulačné úrady v USA uzavreli v piatok ďalšie dve menšie banky. Počet skrachovaných peňažných ústavov v krajine od začiatku roka tak vzrástol na 70. Väčšou z dvojice zatvorených bánk bola ...Zdieľať
europske burzy strmo padaju WASHINGTON 4. septembra (WEBNOVINY) - Regulačné úrady v USA uzavreli v piatok ďalšie dve menšie banky. Počet skrachovaných peňažných ústavov v krajine od začiatku roka tak vzrástol na 70. Väčšou z dvojice zatvorených bánk bola Patriot Bank of Georgia so sídlom v štáte Georgia. Podľa údajov Federálneho úradu pre ochranu vkladov finančný ústav k 30. júnu 2011 disponoval aktívami v sume 150,8 mil. USD. Druhou z dvojice bola CreekSide Bank tiež zo štátu Georgia a mala aktíva v sume 102,3 mil. USD.

Slabý ekonomický rast v USA negatívne pôsobí na americký bankový systém, pričom najviac postihnuté sú malé banky. Federálny úrad pre ochranu vkladov však predpokladá, že v tomto roku v USA zanikne menej bánk ako vlani, kedy regulačné úrady v krajine uzavreli 157 finančných ústavov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Strauss-Kahn sa vrátil do Francúzska
<< predchádzajúci článok
Kandidáti Matovičovej strany pôjdu na detektor lži

V USA od začiatku roka skrachovalo už 70 bánk - diskusné fórum čitateľov