Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. októbra 2019

Moody's potvrdila odhad rastu poľskej ekonomiky na úrovni 4,4 %Ilustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Varšava 12. októbra (TASR) - Ratingová agentúra Moody's potvrdila odhad rastu poľskej ekonomiky na tento a budúci rok. To znamená, že agentúra naďalej očakáva rast poľskej ekonomiky v tomto roku na úrovni 4,4 %. V nasledujúcom roku počíta so spomalením rastu na 3,7 %.


Agentúra dodala, že hospodársky rast by mala ťahať najmä domáca spotreba. Podporu by však mal poskytnúť aj očakávaný výrazný prílev financií z eurofondov.

Prognóza ratingovej agentúry Moody's je tak o niečo lepšia, než pred niekoľkými dňami zverejnená prognóza Svetovej banky, ktorá svoj odhad vývoja poľskej ekonomiky mierne zlepšila. Svetová banka uviedla, že v tomto roku očakáva rast ekonomiky Poľska o 4,3 %. Pred šiestimi mesiacmi počítala s rastom na úrovni 4 %.

Podobne aj v prípade roka 2020 očakáva Svetová banka o niečo miernejšie tempo rastu ekonomiky než Moody's. Zatiaľ čo ratingová agentúra počíta s rastom o 3,7 %, Svetová banka predpokladá rast na úrovni 3,6 %.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pre údajný nález bomby z vojny evakuovali v Göttingene 14.000 ľudí
<< predchádzajúci článok
Zomrela členka Švédskej akadémie, ktorá udeľuje Nobelovu cenu

Moody's potvrdila odhad rastu poľskej ekonomiky na úrovni 4,4 % - diskusné fórum čitateľov