Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. októbra 2019

Pre údajný nález bomby z vojny evakuovali v Göttingene 14.000 ľudíIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Göttingen 12. októbra (TASR) - Približne 14.000 obyvateľov stredonemeckého meste Göttingen sa môže v sobotu vrátiť do svojich domovov. Ľudí evakuovali v dôsledku nálezu predmetu, o ktorom sa predpokladalo, že ide o bombu z druhej svetovej vojny. Informovala o tom agentúra DPA.


Hovorca mesta v nemeckej spolkovej krajine Dolné Sasko povedal, že podozrenie z nálezu bomby z čias druhej svetovej vojny sa nepotvrdilo. Aký predmet sa presne na stavenisku v Göttingene našiel, úrady neuviedli.

Odborníci na odstraňovanie výbušnín na základe prvého preskúmania uviedli, že predmet je nevybuchnutou bombou z obdobia druhej svetovej vojny. Následne mesto vyhlásenie v tejto záležitosti upravilo. Krátko po 14.00 h SELČ uviedlo, že po dôkladnom prešetrení vyhlásili oblasť za bezpečnú.

Incident ovplyvnil vlakovú dopravu.

Pred dvoma rokmi po nájdení britskej bomby s hmotnosťou 1,4 tony evakuovali vo Frankfurte nad Mohanom 65.000 ľudí - išlo o najväčšiu akciu tohto druhu od roku 1945.

V Nemecku sa i 74 rokov po ukončení druhej svetovej vojny každoročne nájdu stovky nevybuchnutých bômb z rozsiahleho leteckého bombardovania.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prokurátor podal obžalobu na muža, ktorý zdravil 'Na stráž'
<< predchádzajúci článok
Moody's potvrdila odhad rastu poľskej ekonomiky na úrovni 4,4 %

Pre údajný nález bomby z vojny evakuovali v Göttingene 14.000 ľudí - diskusné fórum čitateľov