Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. apríla 2020

Moskva začala používať kamery na rozpoznávanie tvárí, polícia sa o porušení karantény hneď dozvieMoskva využíva na boj proti koronavírusu aj kamery so systémom na rozpoznávanie tvárí. V uliciach mesta sú desaťtisíce takýchto kamier. Viac o téme: ...Zdieľať
virus_outbreak_russia_77898 b498977d5438419a9bcc7387c55c653a 676x451 4.4.2020  - Moskva využíva na boj proti koronavírusu aj kamery so systémom na rozpoznávanie tvárí. V uliciach mesta sú desaťtisíce takýchto kamier.


Tamojšia spravodajkyňa BBC Sarah Rainsford uviedla, že mesto je takmer úplne uzavreté, ľudia však môžu chodiť do práce alebo supermarketov.

Kamery sú pri vstupoch do budov


Systém skenuje tváre ľudí v reálnom čase a v prípade podozrenia, že niekto poruší povinnú domácu karanténu a objaví sa na verejnosti, pošle správu polícii. Jeden z tvorcov systému prezradil, že kamery sa nachádzajú pri vstupe do takmer každej budovy.

"Jedna z veľkých výhod nášho systému je, že pracuje v reálnom čase a dokáže vyslať okamžité upozornenie. Ak sa rozprávame o ochrane počas epidémie, je veľmi dôležité konať v reálnom čase," vyjadril sa.

Systém rozpozná tváre aj cez rúška


Softvér tiež dokáže lokalizovať skupinky zhromaždených ľudí a rozpozná tváre aj keď majú osoby rúška. Úrady doteraz zaregistrovali stovky ľudí, ktorí porušili karanténu. Polícia napríklad zaklopala na dvere mužovi zhruba pol hodinu po tom, ako bol vyniesť smeti, pričom má zákaz opustiť byť, keďže mal pozitívny test na COVID-19.

"Myslím si, že v tejto situácii je to v poriadku, no dúfam, že keď sa toto skončí, svet bude taký, aký bol predtým. Potom už nebudeme potrebovať takúto kontrolu, takúto absolútnu kontrolu," dodal muž.


Zdroj: Webnoviny.sk - Moskva začala používať kamery na rozpoznávanie tvárí, polícia sa o porušení karantény hneď dozvie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Odložením hlasovania o zavedení online rokovaní zastupiteľstiev sa riskujú problémy, tvrdí ZMOS
<< predchádzajúci článok
Škrty v rozpočtoch sa môžu dotknúť aj rezortu obrany, Naď chce skontrolovať výdavky bývalého vedenia

Moskva začala používať kamery na rozpoznávanie tvárí, polícia sa o porušení karantény hneď dozvie - diskusné fórum čitateľov