Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

29. júla 2021

Moster pyká za pokrik „Dobehni tých vodičov tiav“, z olympiády v Tokiu musí ísť domov



Nemci pošlú domov z olympijských hier v Tokiu cyklistického funkcionára, ktorý sa počas mužskej časovky dopustil rasistickej ...



Zdieľať
tokyo_olympics_cycling_00737 de7bd5a79428488a80b54cd61cffa175 1 676x449 29.7.2021 (Webnoviny.sk) - Nemci pošlú domov z olympijských hier v Tokiu cyklistického funkcionára, ktorý sa počas mužskej časovky dopustil rasistickej poznámky na adresu afrických športovcov. Potvrdil to vo štvrtok Nemecký olympijský výbor.


Športový riaditeľ Nemeckej cyklistickej federácie Patrick Moster v priebehu spomenutých pretekov povzbudzoval nemeckého reprezentanta Nikiasa Arndta, aby dostihol alžírskeho a eritrejského konkurenta. Podľa Deutsche Welle televízne mikrofóny zachytili, ako povedal: "Dobehni tých vodičov tiav!".

Moster sa neskôr ospravedlnil a Nemci pôvodne avizovali, že bude naďalej súčasťou ich výpravy pod piatimi kruhmi. Predseda Nemeckého olympijského výboru Alfons Hörmann však vo štvrtok uviedol, že Mosterovo ospravedlnenie síce vníma ako "úprimné", ale "porušil olympijské hodnoty".

Online prenos (minúta po minúte)



Cyklista Arndt, ktorého chcel Moster povzbudiť, komentáre funkcionára taktiež odsúdil. "Som zhrozený z incidentu na olympijskej časovke a chcel by som sa jasne dištancovať od vyjadrení športového riaditeľa. Také slová sú neakceptovateľné. Cyklistika je proti rasizmu,“ uviedol prostredníctvom sociálnych sietí 29-ročný pretekár.



Zdroj: Webnoviny.sk - Moster pyká za pokrik „Dobehni tých vodičov tiav“, z olympiády v Tokiu musí ísť domov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Messi je takmer mesiac bez zmluvy, na tréningu FC Barcelona by sa však už mal objaviť
<< predchádzajúci článok
Jozef Kovalík vo štvrťfinále turnaja ATP v Kitzbüheli uhral iba štyri gemy

Moster pyká za pokrik „Dobehni tých vodičov tiav“, z olympiády v Tokiu musí ísť domov - diskusné fórum čitateľov