Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2011

15. mája 2011

MS 2011: Rusi mĺkvi, Kovaľčuk stojí za tímom aj trénermi"Hokej nie je individuálny šport. Nemožno viniť či chváliť jednotlivých spoluhráčov. Víťazstvá aj prehry získavame spolu," poznamenal ruský hokejista Iľja KovaľčukZdieľať
Nedeľňajšiu prehru s Čechmi (4:7) v bratislavskom boji o konečné tretie miesto na majstrovstvách sveta v hokeji niesli hokejisti Ruska veľmi ťažko. "Chceli sme mať aspoň ten bronz. Bojovali sme za vlasť, za fanúšikov. Je to veľmi smutný pocit, nechali sme tu všetko," len ťažko išli slová z obrancu Iľju Nikulina. Po zápase väčšina jeho spoluhráčov len mĺkvo prešla okolo pracovníkov médií, ochotu rozprávať prejavili ešte ďalší traja.

Najviac trpezlivosti mala jedna z najväčších ruských hviezd Iľja Kovaľčuk. "Bez ohľadu na to, že posledné tri roky sme hrali vo finále, hrať o akékoľvek medaily je vždy česť. Najmä proti Čechom sú to vždy derby-zápasy,“ argumentoval krídelník New Jersey Devils pred ruskými novinármi spochybňujúcimi motiváciu "zbornej" hrať "len" o 3. miesto.
 

Strelec dvoch ruských gólov odmietol hľadať vinníka toho, že Rusi pocestujú po troch medailových rokoch domov bez cenného kovu. "Hokej nie je individuálny šport. Nemožno viniť či chváliť jednotlivých spoluhráčov. Víťazstvá aj prehry získavame spolu," poznamenal Kovaľčuk, ktorý napokon predsa len naznačil problém: "Mali sme tu na šampionáte slabé presilovky, hráči na modrej sa menili, no nešlo to. Neviem, v čom bola chyba. Princíp bol hrať to rýchlo, no málo sme strieľali."
 

Dvadsaťosemročný útočník, ktorý skončil s 8 bodmi (3+5) ako najproduktívnejší Rus na turnaji, odmietol aj kritiku na adresu trénerov: "Určite by som z prehry nevinil trénerov, prišli k ´zbornej´ pred štyrmi rokmi, absolvovali päť šampionátov, mali úspechy, poskladali tento tím. Nelámal by som nad týmto družstvom palicu. Malo svetlé aj tmavé momenty. Vidieť to len cez prizmu piatich prehier na MS nie je správne, veď sme štvrtí na svete. Navyše, máme dosť kvalitných mladých hráčov. O budúcnosť sa teda netreba báť."

(SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MS 2011: Takto bojujú české srdcia - ohlasy
<< predchádzajúci článok
MS 2011: Rozhodca Valach stavia nedeľňajší zápas o bronz vysoko