Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2011

15. mája 2011

MS 2011: Rozhodca Valach stavia nedeľňajší zápas o bronz vysokoMiroslav Valach jediným zástupcom Slovenska v záverečný deň MS v hokejiZdieľať
Čiarový rozhodca Miroslav Valach bol jediným zástupcom Slovenska priamo na ľade v nedeľňajších zápasoch o konečné umiestnenie na majstrovstvách sveta v hokeji v Bratislave. Martinčan bol jedným z arbitrov súboja o bronz medzi Českom a Ruskom (7:4). Valach viedol súboj o tretiu priečku aj vlani, v Kolíne nad Rýnom rozhodoval duel medzi Švédskom a Nemeckom. Nedeľňajší zápas v Orange aréne bol jeho siedmym na šampionáte v Bratislave. V súboji o bronz mu ako čiarový sekundoval Bielorus Ivan Deďuľa, hlavnými arbitrami boli Švajčiar Danny Kurmann a Švéd Christer Larking.

"Každý zápas je veľmi náročný, ale dnešný radím v mojej kariére medzi top, ak nebol najlepší. Hralo sa do posledných síl, padlo v ňom veľa gólov. Diváci si prišli na svoje," povedal Miroslav Valach.
 

Pred stretnutím vládli obavy, či českí hokejisti nebudú "poľovať" na Jevgenija Arťuchina. Diskutovalo sa o tom, či prídu roztržky. "Mali sme dosť práce. Vedeli, že môžu vzniknúť konflikty, a bolo otázkou, kedy sa to stane. Počas zápasu sme sledovali hráčov, ktorí by mohli vyprovokovať šarvátky. Vždy som kontroloval hráčov Radulova, Arťuchina, Kovaľčuka, kde korčuľujú a či nechcú provokovať. S kolegom sme spolupracovali, povedali sme si, že kto koho chytí a zamedzí tým väčším šarvátkam. Česi sa však držali, nechceli byť vylučovaní, radšej boli v dramatických chvíľach pasívni," popísal Miroslav Valach.
 

Výkon rozhodcovského kvarteta ocenil aj supervízor zápasu, ktorý arbitrom poďakoval. Za účasť v zápase o bronz dostal Valach pamätnú medailu. Pred fanúšikmi na Slovensku sa mu pískalo dobre. "Rozhodovať doma zápas o bronz je veľká udalosť. Budem na tento duel rád spomínať. Už som rozhodoval dvakrát semifinále na MS, dvakrát zápas o bronz, možno o rok by som mohol dostať finále," podotkol Miroslav Valach, ktorý na MS 2011 nemal žiaden ľahký duel. Podľa jeho slov sa v každom súboji musí rozhodca sústrediť, aby mal dianie na ľade pod kontrolou.
 

Rozhodcovia si atmosféru na šampionáte i podmienky v Bratislave a v Košiciach pochvaľovali. Slovensko preukázalo, že vie turnaje najvyššej úrovne zorganizovať. "Slováci si urobili dobré meno. Toto je už môj tretí šampionát, podmienky boli výborné. Nezaznamenali sme žiadne problémy," doplnil Miroslav Valach.

(SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MS 2011: Rusi mĺkvi, Kovaľčuk stojí za tímom aj trénermi
<< predchádzajúci článok
Wisla Krakov je novým futbalovým šampiónom v Poľsku