24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2011

03. mája 2011

MS 2011: Rusko - Slovensko 4:3

Rusko - Slovensko 4:3

Vedenie slovenskej hokejovej výpravy dopísalo v utorok podvečer na oficiálnu súpisku reprezentačného tímu obrancu Ľubomíra Višňovského. Tréner Glen Hanlon tak bude mať na záverečný zápas Slovenska v A-skupine v utorok o 20.15 h proti Rusku v bratislavskej Orange aréne k dispozícii 20 korčuliarov. Slovenská súpiska sa tak zaplnila do posledného miesta, keďže všetci traja brankári boli zapísaní už minulý týždeň vo štvrtok 28. apríla.

Ďalších dvoch hráčov si bude môcť každý zo zúčastnených tímov dopísať na súpisku na druhý deň po ukončení bojov v základných skupinách.

MS 2011: A-skupina - Rusko - Slovensko - ohlasy

Skupina A (Bratislava):
Rusko - Slovensko 4:3 (2:1, 1:2) v priebehu III. tretiny
Góly: 1. A. Radulov (Kovaľčuk, Ťutin), 19. Nikulin (Kovaľčuk, Ťutin), 39. Nikulin (Kovaľčuk), 44. Morozov - 2. Šatan (Nagy, Jurčina), 31. Gáborík (Demitra), 33. Nagy (Stümpel, Ľ. Višňovský)

III. tretina
60 min.: Koniec zápasu
59 min.: Jaroslav Halák išiel na striedačku. Hráme so šiestimi hráčmi
56 min.: Kovalčuk sa dostal do brejku, no v čase strely bol už v nevýhodnej streleckej pozícii a netrafil bránu
55 min.: Slováci sa chystajú na záverečný tlak
52 min.: Zinovjev prihral krížom cez pásmo nabehajúcemu Nikulinovi, ktorý nebezpečne vystrelil a nebol ďaleko od hattricku.
50 min.: Pri hre 4 proti 4 sa snažil z uhla prekonať Barulina Hossa, no bez úspechu
50 min.: Vylúčenie aj na strane nášho tímu. Bude sa hrať vo štvorici. 2. min - Nagy
49 min.: Slovensko bude hrať opäť presilovú hru, vylúčený je Kulikov za hákovanie
47 min.: Slováci presilovku nevyužili, nevypracovali si ani väčšiu šancu
47 min.: Rusi hrajú so štyrmi hráčmi. Višňovský sa snažil od modrej čiary prestreliť Barulina, no neúspešne
46 min.: Budeme hrať 53 sekúnd presilovku piati proti trom
45 min.: Slovensko bude hrať presilovú hru po zákroku Morozova
44 min.: Halák netakticky rozohral puk na ruské hokejky, Rusi vrátili hru pred bránku, kde sa presadil tiesnený Morozov
42 min.: Nagy získal za bránou súpera puk a následnou prihrávkou našiel pred bránou Stümpela, ktorý len tesne minul bránu
41 min.: Nikulin je pri streleckej chuti a hneď v úvode tretej tretiny vyskúšal pozornosť Jaroslava Haláka
41 min.: Začala sa tretia tretina

Priebeh zápasu:
II. tretina
40 min.: Koniec druhej tretiny
39 min.: Rusi nakoniec dlhú presilovku využili. Kovaľčuk priťukol Nikulinovi, ktorý prudkou bombou vymietol pravý horný roh Halákovej bránky
38 min.: Surový ide na trestnú lavicu za vysokú hokejku. Budeme hrať opäť v trojici
37 min.: Do ideálnej streleckej pozície sa dostával Kovalčuk, našťastie ho včas stihol zastaviť Šatan, ale ten si počínal nedovolene a za hákovanie si ide sadnúť na trestnú lavicu
35 min.: Marcel Hossa a Arťuchin dostávajú 2min za hrubosť pred bránkou Ruska.
33 min.: Nagy prenikol do útočného pásma a strelou švihom našiel medzierku medzi betónmi Nabokova. Nabokova v bráne vystriedal Barulin
31 min.: Demitra nahral Gáboríkovi a ten po nádhernej individuálnej akcii položil Nabokova na zem a do poloprázdnej brány zakončil svoj prienik
30 min.: Demitra nahral Gáboríkovi a ten po nádhernej individuálnej akcii položil Nabokova na zem a do poloprázdnej brány zakončil svoj prienik

29 min.: Slovensko má obrovské problémy dostať sa do útočného pásma. Väčšia časť druhej tretiny sa hraje pred Jaroslavom Halákom
26 min.: Slovensko ubránilo dlhé oslabenie. Štyri minúty a 45 sekúnd Rusi dobýjali slovenskú bránku, no bez úspechu
24 min.: Prežili sme oslabenie piatich proti trom
24 min.: Vylúčenie Mariána Hossu a 45 sekúnd budeme hrať iba v trojici
24 min.: Handzuš skvele prečítal hru ruského tímu a oslobodzuje svoje mužstvo cez všetky čiary
23 min.: Rusi sa usadili v našom obrannom pásme
22 min.: Slovensko bude hrať 4 minúty v oslabení, keď si na trestnú lavicu ide sadnúť Bartečko
21 min.: Po nádhernej prihrávke sa k strele dostal Marián Hossa, no ten len tesne minul bránu Nabokova
21 min.: Začala sa druhá tretina

I.tretina
20 min.: Koniec prvej tretiny
19 min.: Obránca Nikulin vracia vedenie na stranu Ruska. Strelou od modrej čiary prekonal Haláka , ktorému sa puk odrazil od lapačky do brány
13 min.: Rusi mali teraz obrovské šťastie, keď Nabokov nevedel kde má v bránkovisku puk
12 min.: Po Šatanovej prihrávke sa dostal k bekhandovej strele Stümpel, ale Nabokovova lapačka bola pozorná
10 min.: Strely na bránu 9:3 v prospech Slovenska
9 min.: Rusi nás teraz zatlačili v obrannom pásme, ale k nebezpečnej strele sa nedostali
7 min.: Gáborík sa dostal do útočného pásma, ale na Nabokova vystrelil iba propagačnú strelu s ktorou nemal ruský brankár žiaden problém
6 min.: Po úvodnej prestrelke sa hokej upokojil a hráči sa pokúšajú ohrozovať brankárov z väčších vzdialenosti
4 min.: Hneď od úvodu sa do hry zapojil aj ľubomír Višňovský.
2 min.: Hneď z protiútoku prekonáva bejzbalovým úderom z tesnej blízkosti brankára Nabokova Šatan a vyrovnáva stav stretnutia
1 min.: Radulov strelou spomedzi kruhov prekonal Haláka
1 min.: Úvodné buly stretnutia vyhralo Slovensko
Slovensko nastúpi v bráne s Jaroslavom Halákom

Slovensko: Halák (Lašák) – Baranka, Jurčina, Podhradský, Štrbák, Majeský, Graňák, Višňovský – Zedník, Handzuš, Bartečko – Gáborík, Demitra, Marián Hossa – Šatan, Stümpel, Nagy – Marcel Hossa, Surový, Radivojevič – Ružička

Rusko: Nabokov (Barulin) – Nikulin, Belov, Aťušov, Ťuťín, Kalinin, Kornejev, Kulikov, Jemelin – Zaripov, Zinovjev, Morozov – Gorovikov, Radulov, Kovaľčuk – Arťuchin, Kajgorodov, Afinogenov – Kuľomin, Tarasenko

A-Skupina Zápasy Výhry Výhry PP Prehry PP Prehry Skóre +/- Body
 Nemecko 3 2 1 0 0 9:5 + 4 8
 Rusko 3 2 0 0 1 10:8 + 2 6
 Slovensko 3 1 0 0 2 9:10 - 1 3
 Slovinsko 3 0 0 1 2 7:12 - 5 1

Program slovenskej hokejovej reprezentácie v kvalifikačnej E-skupine na 75. majstrovstvách sveta na Slovensku: