24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2011

01. mája 2011

MS 2011: Slovensko - Nemecko 3:4

Slovensko nakoniec prehralo s Nemeckom tesne 3:4

Vedenie slovenskej hokejovej reprezentácie dopísalo v nedeľu na oficiálnu súpisku pre majstrovstvá sveta v hokeji dvojicu útočníkov Mariána Hossu a Michala Handzuša. Tréner Glen Hanlon má na nedeľňajší večerný zápas proti Nemecku k dispozícii 19 korčuliarov. Všetky tri miesta pre brankárov má už Slovensko od štvrtka zaplnené, do poľa pre zvyšný zápas v základnej A-skupine, ktorý odohrajú Slováci v utorok proti Rusom, môže ešte kanadský kouč dopísať jedného hráča. Po dvoch ďalších hokejistov môžu doplniť všetky tímy na súpisku po skončení základných skupín.

MS 2011: A-skupina - Slovensko - Nemecko - ohlasy

MS: Slováci s istotou postupu - zaujímavosti

MS 2011: Slovensko obľúbeným súperom Nemecka - ohlasy médií

I. tretina
1. min - Začal sa zápas Slovensko - Nemecko
1. min - Podhradský vo veľkej príležitosti pred bránkou. Puk smeroval mimo bránky
2. min - Fanúšikovia v Orange Aréne kričia poďme chlapci do-toho!
3. min - Bartečko dôrazný pred bránkou Nemecka. Rozhodca poslal Bartečka aj hráča Nemecka Kruegera na trestnú lavičku. Hrá sa štyria proti štyrom.
5. min - Slováci vo veľkej príležitosti, Surový mal gól na hokejke
7. min - Puk nebezpečne skákal pri našej bránke, nakoniec skončil na vrchnej ochrannej sieťke. Gól by aj tak neplatil, rozhodca posiela Nemca Schutza na lavičku. Hráme presilovku piati na štyroch.
7. min - Ďalší faul Nemcov, konkrétne hráča Lavallee. Hráme presilovku piati proti trom. Výrazný tlak Slovákov.
9. min - Nemci sa dostali k puku, Marián Hossa nestíha a Nemci vo veľkej príležitosti, Hossa fauloval. Nasleduje strestné strieľanie Nemca Reimera , Haláka neprekonal. Stále 0:0. Skončila sa naša presilovka, nevyužili sme veľkú príležitosť.
11. min - Zedník fauloval, hráme v oslabení. Chyba Nemcov, Slováci ju využili a ideme dopredu. Nemecký brankár Patzold so šťastím chytil.
13. min - Dietrich strieľa na našu bránku, zachránila nás konštrukcia bránky
15. min - Halák vybehol z bránky, pretože Nemec Müller fauloval. Hráme šiesti na piatich, ale nie na dlho. Hráme ďalšiu presilovku piati na štyroch.
16. min - Slováci si dobre rozumejú, chýba nám len trošku šťastia. Tlačíme na Nemcov, Gáborikova strela neprekonala brankára Patzolda, puk ho trafil do masky.
18. min - Nemecký útok nemal šancu, naši hrajú v obrane výborne.
19. min - Ďalšie vylúčenie na našej strane. Rozhodca vylúčil Baranku. Toto rozhodnutie bolo diskutabilné. Záverečné minúty sme prežili, druhú tretinu začneme v oslabení štyria na piatich.

II. tretina
21. min - Hráme v našom pásme, Nemci čistili priestor pred bránkou, ale za cenu faulu. Rozhodca vylúčil na našej strane Bartečka a tiež Nemca Rankela.
22. min - Nemeckú presilovku sme zvládli, slovenskí hráči začali útočiť. Demitra sa pokúšal dostať až pred bránku Nemci ho zastavili.
23. min - Prečíslenie Nemcov dvaja na jedného pri útoku na našu bránku, skvelý Halák to opäť zvládol. Nemci v gólovej šanci
24. min - Müller využil presnú prihrávku od Ullmanna, Slovensko prehráva s Nemeckom 0:1
26. min - Gáborik v streleckej príležitosti, neprekonal nemeckého brankára Patzolda
27. min - Ďalší faul Slovákov, na trestnú lavičku opäť ide Baranka za hákovanie. Hráme v oslabení
28. min - Nemci roztáčajú kolotoč, tlačia našich, Halák stráca hokejku, ale naši to zvládli.
29. min - Prestriedali sme a ubránili sme sa. Veľká príležitosť Demitru, ale gól nepadol
30. min - Nedovolený zákrok na Mariána Hossu, Nemec Lavallee ide na trestnú lavičku, hráme presilovku piati proti štyrom
32. min - Naša presilovka sa končí, mali sme veľa príležitosti, zaznela aj tyčka
33. min - Strácame puk, Nemci idú dopredu a Tripp strieľa druhý nemecký gól. Slovensko prehráva s Nemeckom 0:2
34. min - Ladislav Nagy v príležitosti, bol faulovaný, budeme hrať ďalšiu presilovku.
36. min - Po ukončení našej presilovke nemecký prvý útok skončil ďalším gólom. Nemec Hordler strieľal nechytateľne, Halák nemal šancu. Slovensko prehráva s Nemeckom už 0:3
38. min - Výrazný tlak Slovákov na Nemcov
39. min - Ďalšia gólová príležitosť Nemcov, tentokrát šťastie nemali.
40. min - Koniec druhej tretiny, Slovensko prehráva s Nemeckom 0:3

III. tretina
40. min - Rýchly útok našich na čele s Demitrom a Hossom vo veľkej príležitosti, gól nepadol
43. min - Slováci opäť tlačia na Nemcov, Stümpel hľadal Graňáka
44. min - Neuveriteľné - Nemci strieľajú ďalší gól. Nemecký hráč Schutz po prihrávke Trippa prekonal Haláka.
45. min - GÓÓÓL - Ladislav Nagy po prihrávke od Bartečka odpovedá a strieľa prvý slovenský gól. Dúfajme, že nás to postaví na nohy. Slovensko prehráva s Nemeckom 1:4
46. min - Gáboriková dobrá práca v útoku, skoro padol druhý slovenský gól
47. min - Marián Hossa bol faulovaný, hráme presilovku piati proti štyrom.
47. min - GÓÓÓL - Nagy strieľa, Stümpel doráža a dávame druhý gól. Využili sme presilovku. Stále máme šancu!
48. min - Hráme ďalšiu presilovku, Schutz si ide odpykať trest
49. min - Naši poriadne zatlačili, ale Nemci sa stále dokážu oslobodiť
50. min - Podhradského "delovka" - ale mimo bránky. Skončila sa naša presilovka, ale začala sa ďalšia, Nemcov bolo šesť na ľade.
52. min - Slováci zatlačili na Nemcov - GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL - Demitra v pravej chvíli na pravom mieste, naši ukazujú svoju silu. Máme 7 minút a niečo na vyrovnanie
54. min - Dôraz našich za bránkou, Slováci opäť pri puku
56. min - Naši zakladajú útok, tlačia sa do útoku, Podhradský vyskúšal pozornosť nemeckého brankára Patzolda
57. min - Hossa prihráva Demitrovi, obrovská šanca, gól nepadol.
58. min - Ružička strieľa, zmätok pred nemeckou bránkou, rozhodca nakoniec prerušuje hru. Hanlon si berie oddychový čas. Halák ostáva na hráčskej lavičke. Hráme so šiestimi útočníkmi
59. min - Posledná minúta, Handzušova strela neprešla, kráti sa čas na vyrovnanie. Hra prerušená 7 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času. Posledná Demitrova strela neprešla.
60. min - Slovensko nakoniec prehralo s Nemeckom tesne 3:4

Slovensko:
Halák - Jurčina, Baranka, Podhradský, Štrbák, Ivan Majeský, Graňák - Gáborík, Stümpel, Demitra - Šatan, Bartečko, Nagy - Ružička, Surový, Radivojevič - Zedník, Marcel Hossa, Marián Hossa, Handzuš
Nemecko: Patzold - Krueger, Dietrich, Holzer, Braun, Hördler, Lavallee, Goc - Wolf, Hospelt, Rankel - Greilinger, Ullmann, Müller - Tripp, Schütz, Gogulla - Reimer, Barta, Kreutzer, Mauer

Slováci v bielych dresoch

Druhý súboj Slovenska na svetovom hokejovom šampionáte 2011 v nedeľu proti Nemecku povedú ako hlavní rozhodcovia Kanaďan Darcy Burchell a Švéd Christer Larking. Na čiarach im budú pomáhať Ďalší Američan Paul Carnathan a Ivan Deďuľa z Bieloruska. V stretnutí A-skupiny, ktoré sa v Bratislave začína o 20.15 h, budú Slováci podľa zápisu domácim tímom a nastúpia v bielych dresoch. Nemci vykorčuľujú na ľad v čiernom.