Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

23. septembra 2021

Murivom z hradu Slovenská Ľupča pokrstili knihu o hradoch a zámkocKrstným otcom knihy sa stal predseda predstavenstva miestnej komory Július Kriváň.Zdieľať
Slovenská Ľupča

Murivom priamo z hradu Slovenská Ľupča pokrstili knihu Čarovné hrady a zámky Slovenska, ktorú uviedli do života v týchto dňoch práve na tomto hrade. Pre protipandemické opatrenia sa krst knihy uskutočnil iba v komornejšej atmosfére.


„Nedali sme si úlohu zmapovať všetky hrady a zámky. Skôr sme si chceli splniť detské sny a urobiť knihu, ktorá ukáže tieto úžasné miesta tak, ako ich chceme vidieť už navždy – romantické, tajomné a trochu strašidelné. Takto ich, našťastie, vidia i naši fotografi a nielen zo Slovenska,“ konštatoval autor knihy a redaktor Martin Kmeť.

Krst knihy sa uskutočnil počas zasadnutia predstavenstva Banskobystrickej regionálnej komory Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory. Jej krstným otcom sa stal predseda predstavenstva miestnej komory Július Kriváň.

„Na obálke knihy Čarovné hrady a zámky Slovenska je znázornený Ľupčiansky hrad a nie je to náhoda. Práve Železiarne Podbrezová v nemalej miere prispeli k vzniku knihy a zároveň je tento hrad ich darom pre celú spoločnosť a ďalšie generácie. Preto pri myšlienke, kde by bolo najvhodnejšie uviesť knihu do života, sme sa rozhodli pre hrad v Slovenskej Ľupči,“ uviedol člen predstavenstva komory a majiteľ vydavateľstva CBS v Kynceľovej Milan Paprčka. Kniha plná umeleckých fotografií hradov a zámkov patrí do knižnej edície Čarovné Slovensko.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dámske topánky, ktoré nikdy nevyjdú z módy
<< predchádzajúci článok
Na Bratislavských jazzových dňoch zahrajú svetové hviezdy

Murivom z hradu Slovenská Ľupča pokrstili knihu o hradoch a zámkoc - diskusné fórum čitateľov