Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

25. mája 2023

Muž investoval do digitálnej meny, prišiel o viac ako 37-tisíc eur O viac ako 37-tisíc eur prišiel pri internetovom investovaní 51-ročný muž zo Sniny. Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana ...Zdieľať
gettyimages 1266762334 676x451 25.5.2023 (SITA.sk) -  O viac ako 37-tisíc eur prišiel pri internetovom investovaní 51-ročný muž zo Sniny. Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, muž reagoval ponuku investovania do digitálnej meny, zverejnenú na internete.


Zadal svoje údaje a páchatelia ho opakovane prostredníctvom mailu, ako aj iných aplikácií, kontaktovali pod zámienkou výhodného investovania do ich spoločnosti.

V dobe od mája 2022 do apríla 2023 od neho postupne vylákali finančné prostriedky, ktoré im muž zasielal na nimi určené čísla účtov v rôznych bankách na Slovensku i v zahraničí. Dôverčivý Sninčan tak prišiel celkovo o viac ako 37-tisíc eur,“ skonštatovala Ligdayová. Polícia začala v prípade trestné stíhanie pre zločin podvodu, Páchateľovi, vzhľadom na výšku spôsobenej škody, hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.


Zdroj: SITA.sk - Muž investoval do digitálnej meny, prišiel o viac ako 37-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nelegálne nadobudnutý majetok by sa mal podľa Remišovej vysoko zdaňovať, zákon prijatý vládou Fica je nefunkčný
<< predchádzajúci článok
Ukrajinská armáda už spustila protiofenzívu, je to intenzívna vojna pozdĺž 1500-kilometrovej hranice s Ruskom