Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. mája 2023

Ukrajinská armáda už spustila protiofenzívu, je to intenzívna vojna pozdĺž 1500-kilometrovej hranice s RuskomPoradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoľak uviedol, že ukrajinská protiofenzíva trvá už niekoľko ...Zdieľať
russia_ukraine_war_changed_lives_48978 21f321beac99490bae4ec468fa881a0b 676x451 25.5.2023 (SITA.sk) - Poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoľak uviedol, že ukrajinská protiofenzíva trvá už niekoľko dní. Ako referuje web Ukrajinská pravda, povedal to v rozhovore pre taliansku televíziu Rai.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Protiofenzíva trvá už niekoľko dní, je to intenzívna vojna pozdĺž 1500-kilometrovej hranice, ale akcia sa začala. Nechceme udrieť na ruské územie, použijeme zbrane, ktoré ste nám poskytli, aby sme zacielili na ruské pozície na územiach okupovaných Moskvou vrátane Donbasu a Krymu,“ povedal Podoľak.

Dodal, že Ukrajina je vyzbrojená raketami Storm Shadow s dlhým doletom, tankmi Leopard, protiraketovými systémami poskytnutými Francúzskom a Talianskom a čoskoro aj stíhačkami F-16, ktoré jej umožnia uzavrieť vzdušný priestor krajiny.Zdroj: SITA.sk - Ukrajinská armáda už spustila protiofenzívu, je to intenzívna vojna pozdĺž 1500-kilometrovej hranice s Ruskom © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Muž investoval do digitálnej meny, prišiel o viac ako 37-tisíc eur
<< predchádzajúci článok
Ron DeSantis sa oficiálne zapojil do prezidentskej kampane, nadšenie „rozbilo internet“