Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. novembra 2022

Muž surovo týral svoju družku, porezal ju nožom a vytiahol aj sekeruTridsaťdeväťročný muž z Veľkej Lomnice (okres Kežmarok) čelí obvineniu zo zločinu týrania blízkej osoby a zverenej osoby a zločinu vydierania. V období od februára tohto roku spôsoboval 25-ročnej ...Zdieľať
nasilie 1 676x450 23.11.2022 (Webnoviny.sk) - Tridsaťdeväťročný muž z Veľkej Lomnice (okres Kežmarok) čelí obvineniu zo zločinu týrania blízkej osoby a zverenej osoby a zločinu vydierania. V období od februára tohto roku spôsoboval 25-ročnej priateľke fyzické a psychické utrpenie.


Ako ďalej informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, zväčša pod vplyvom alkoholu sa jej muž opakovane vyhrážal zabitím, bil ju, udieral a kopal po celom tele. Zároveň ju porezal nožom a udieral sekerou.

Nútil ju k žobraniu


Týraná žena zo strachu z vyhrážok nevyhľadávala lekárske ošetrenie a taktiež sa obávala oznámiť to na polícií. Muž ju tiež nútil, aby chodila žobrať.

Agresora napokon v utorok v skorých ranných hodinách zadržala polícia a umiestnila do cely policajného zaistenia. Po vykonaní ďalších procesných úkonov bude spravovaný podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného muža do väzby.

Neprípustné správanie vo vzťahu


Policajná hovorkyňa pripomína, že nech sú dôvody partnerských sporov akékoľvek, takéto správanie je neprípustné a nič sa ním vo vzťahu nevyrieši.

„Napriek tomu, že polícia tieto prípady intenzívne rieši a venuje im mimoriadnu pozornosť aj vzhľadom na poškodené osoby, stále sa stretávame so situáciou, keď sa mnohým nešťastiam či utrpeniam dalo predísť a zabrániť, ak by poškodené osoby privolali pomoc skôr, alebo sa so svojím utrpením niekomu zdôverili,“ uviedla. Vyzvala tak všetkých, aby boli pozorní voči svojmu okoliu aj blízkym, a k násiliu vyjadrili jednoznačný negatívny postoj.


Zdroj: Webnoviny.sk - Muž surovo týral svoju družku, porezal ju nožom a vytiahol aj sekeru © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenskí europoslanci odmietli Orbánove nezmyselné provokácie, ktorými vnáša napätie medzi oba štáty
<< predchádzajúci článok
Kamión s nelegálnym odpadom smeroval z Talianska do Dubnice nad Váhom, stopli ho na hraniciach (foto)