Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. novembra 2022

Slovenskí europoslanci odmietli Orbánove nezmyselné provokácie, ktorými vnáša napätie medzi oba štátySlovenskí europoslanci vydali vyhlásenie, v ktorom odmietli „nezmyselné provokácie Viktora Orbána“. Zároveň maďarského ...Zdieľať
23.11.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenskí europoslanci vydali vyhlásenie, v ktorom odmietli „nezmyselné provokácie Viktora Orbána“. Zároveň maďarského premiéra vyzvali k rešpektu k svojim susedom a k dodržiavaniu pravidiel.


Poslanci Európskeho parlamentu Ivan Štefanec, Michal Šimečka, Martin Hojsík, Michal Wiezik, Vladimír Bilčík, Peter Pollák, Eugen Jurzyca a Miriam Lexmann to uviedli v reakcii na fotografiu Viktora Orbána z futbalového štadiónu, na ktorej je maďarský premiér so šálom zobrazujúcim mapu veľkého Uhorska, v rámci ktorého siahajú maďarské hranice až k Poľsku.

Europoslanci poukazujú na to, že Európska únia (EÚ) je založená na rešpektovaní zmlúv a pravidiel, pričom elementárnym pravidlom je rešpektovanie hraníc členských štátov. Zdôrazňujú, že hranice Slovenska sú nemenné a konanie maďarského premiéra nezmyselne vnáša napätie medzi naše krajiny.

„Dnes, viac ako inokedy, potrebujeme v EÚ pokoj, vzájomný rešpekt a dobré susedské vzťahy. Zlepšiť život našim občanom môžeme len ich presadzovaním a nie zbytočným spochybňovaním platných hraníc a pravidiel,“ uviedli europoslanci.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Slovenskí europoslanci odmietli Orbánove nezmyselné provokácie, ktorými vnáša napätie medzi oba štáty © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Škótsko nemôže zorganizovať referendum o nezávislosti bez súhlasu Británie, rozhodol najvyšší súd
<< predchádzajúci článok
Muž surovo týral svoju družku, porezal ju nožom a vytiahol aj sekeru