Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. februára 2024

Muža, ktorý vo vlaku dobodal študentku, presunuli z väzby do liečebneMuža, ktorý minulý rok 1. novembra útočil vo vlaku smerujúcom z Košíc do Žiliny, presunuli z väzby do liečebne v rožňavskom okrese. Informuje o tom denníkZdieľať
foto_003 676x380 20.2.2024 (SITA.sk) - Muža, ktorý minulý rok 1. novembra útočil vo vlaku smerujúcom z Košíc do Žiliny, presunuli z väzby do liečebne v rožňavskom okrese. Informuje o tom denník Korzár Košice, podľa ktorého sa tak stalo na základe znaleckého posudku z odboru psychiatria.


Posudok podľa periodika konštatuje, že 29-ročný Matej Š., ktorý bol obvinený z obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu, a ktorý bol vo väzbe, je duševne chorý. Korzár tiež uvádza, že trestné stíhanie by malo byť zastavené.

Muž minulý rok vo vlaku napadol študentku cestujúcu do Ružomberka. Niekoľkokrát ju, pravdepodobne nožom, bodol do krku, a keď sa bránila, spôsobil jej i zranenia rúk. Útočník sa pokúsil o útek, no ostatní cestujúci ho zadržali až do príchodu polície.


Zdroj: SITA.sk - Muža, ktorý vo vlaku dobodal študentku, presunuli z väzby do liečebne © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusko pre vysoké straty obmedzilo posielanie lietadiel do bojových akcií, Moskva však priznala stratu len jedného lietadla
<< predchádzajúci článok
Veronika Cifrová Ostrihoňová mieri na kandidátku do eurovolieb, Progresívne Slovensko predstavilo aj ďalšie meno