Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. októbra 2020

Na cestu do Veľkej Británie bude od 1. októbra 2021 potrebný aj cestovný pasOd 1. októbra 2021 nebude pri ceste do Veľkej Británie stačiť občiansky preukaz, začne totiž platiť nutnosť preukázania sa platným cestovným pasom. Táto povinnosť sa však ...Zdieľať
cestovny pas slovensko 676x450 17.10.2020 (Webnoviny.sk) - Od 1. októbra 2021 nebude pri ceste do Veľkej Británie stačiť občiansky preukaz, začne totiž platiť nutnosť preukázania sa platným cestovným pasom.
Táto povinnosť sa však nebude uplatňovať vo vzťahu k slovenským občanom, na ktorých práva sa vzťahuje Dohoda o vystúpení a včas sa zaregistrovali do pobytovej schémy, takzvanej Settlement Scheme, garantujúcej právo pobytu. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) na svojej webovej stránke.

Rezort diplomacie priblížil, že registrovaní občania budú môcť do 31. decembra 2025 naďalej používať pri cestách do Spojeného kráľovstva aj platné občianske preukazy vydané v súlade so štandardmi ICAO (obsahujúce elektronický čip).


Zdroj: Webnoviny.sk - Na cestu do Veľkej Británie bude od 1. októbra 2021 potrebný aj cestovný pas © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
So svojím životom je spokojných deväť z desiatich ľudí žijúcich v európskych mestách
<< predchádzajúci článok
Takmer polovica ekonomicky aktívnych Slovákov pracovala počas prvej vlny koronavírusu z domu

Na cestu do Veľkej Británie bude od 1. októbra 2021 potrebný aj cestovný pas - diskusné fórum čitateľov