Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

29. marca 2023

Na jazzovej dielni Doda Šošoku budú lektorovať M. Valihora aj KatarziaOrganizátori avizujú, že milovníkov jazzovej hudby čaká na workshope 72 hodín hrania, tvorby textov a ďalších aktivít.Zdieľať
Na jazzovej dielni Doda Šošoku budú lektorovať M. Valihora aj Katarzia

V Piešťanoch sa v lete stretnú najlepší jazzoví hudobníci zo strednej Európy. O svoje know how sa podelia na Medzinárodnej jazzovej dielni Doda Šošoku, ktorá nesie meno po najznámejšom propagátorovi jazzu na Slovensku. Päťdňový workshop sa uskutoční od 7. do 11. augusta v piešťanskej Základnej umeleckej škole (ZUŠ) za účasti 16 lektorov. Pozvanie prijali aj Martin Valihora či Katarzia.


Organizátori avizujú, že milovníkov jazzovej hudby čaká na workshope 72 hodín hrania, tvorby textov a ďalších aktivít. Celkovo 16 lektorov sa bude venovať každej oblasti jazzovej hudby – od spevu cez rôzne dychové, strunové, bicie nástroje až po kompozíciu či tvorbu scénickej a filmovej hudby. Medzi tohtoročnými lektormi sú Martin Valihora, Kornél Fekete-Kovács, Nikolaj Nikitin a Ľuboš Šrámek, Milo Suchomel, Kristína Mihaľová a Jakub Šedivý a ďalší milovníci hudby s americkými koreňmi. Organizátori majú ambíciu pozývať aj lektorov z iných žánrov. Pozvanie na jazzovú dielňu prijala aj Katarína Kubošiová alias Katarzia, ktorá bude viesť textársky workshop, či Adam Kvasnica s prednáškou o DJingu.

Kompletný program a možnosť registrácie online nájdu záujemcovia na www.jazzovadielna.sk/2023.

Medzinárodná jazzová dielňa Doda Šošoku nesie meno po slávnom jazzovom hudobníkovi, perkusionistovi a bubeníkovi. Jozef "Dodo" Šošoka, najznámejší propagátor jazzu na Slovensku, by tento rok oslávil 80. narodeniny. Na sklonku života sa usadil v Piešťanoch, kde popularizoval tento žáner a vďaka jeho zásluhám v meste koncertovalo viacero svetových umelcov. Po jeho vzore sa organizátori dielne rozhodli popularizovať a sprístupniť jazz podujatím pre všetky vekové kategórie účastníkov, ktorí majú záujem sa zdokonaliť v interpretácii, kompozícii či improvizačných technikách v jazzovej hudbe.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Horkýže Slíže po dlhých týždňoch znova na Slovensku: Už túto sobotu privítajú jar s Karpatskými Chrbátmi vo Vrbovom
<< predchádzajúci článok
UŽ STE HO VIDELI? John Wick 4 má za sebou rekordný otvárací víkend