Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. októbra 2021

Na Kanárske ostrovy sa plavilo viac ako 200 migrantov, španielske úrady ich zachrániliŠpanielske úrady zachránili viac ako 200 migrantov plaviacich sa po nebezpečnej námornej ...Zdieľať
aptopix_spain_europe_migrants_30745 4fa35ed70ec046cba673698c2e179cf9 676x473 13.10.2021 (Webnoviny.sk) - Španielske úrady zachránili viac ako 200 migrantov plaviacich sa po nebezpečnej námornej trase z Afriky na Kanárske ostrovy.


Najprv zachránili 90 ľudí, na ktorých natrafili vo dvoch plavidlách neďaleko ostrova Gran Canaria. Ďalších 55 migrantov vytiahli z člna vo vodách blízko ostrova Fuerteventura a 73 osôb zachránili vo dvoch člnoch pri Lanzarote. Podľa španielskych záchranárov migranti pochádzali zo subsaharskej Afriky alebo zo severnej časti „čierneho kontinentu“.

Gran Canaria, Fuerteventura a Lanzarote patria k španielskemu súostroviu Kanárske ostrovy vo východnej časti Atlantického oceána, ktoré sú v najbližšom bode vzdialené iba 100 kilometrov od pobrežia Maroka.

Španielske ministerstvo vnútra informovalo, že za prvých deväť mesiacov tohto kalendárneho roka prišlo na ostrovy 13 118 migrantov, čo je viac ako dvojnásobok oproti rovnakému obdobiu minulého roka.


Zdroj: Webnoviny.sk - Na Kanárske ostrovy sa plavilo viac ako 200 migrantov, španielske úrady ich zachránili © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
EÚ ponúka zlepšenia pre severoírsky protokol, Šefčovič bude v piatok rokovať s Frostom
<< predchádzajúci článok
Pontifikovi Jánovi Pavlovi I. pripísal pápež František zázrak, je o to bližšie k vyhláseniu za svätého

Na Kanárske ostrovy sa plavilo viac ako 200 migrantov, španielske úrady ich zachránili - diskusné fórum čitateľov