Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. októbra 2021

Pontifikovi Jánovi Pavlovi I. pripísal pápež František zázrak, je o to bližšie k vyhláseniu za svätéhoSvätá stolica uviedla, že Ján Pavol I. sa podieľal na zázračnom uzdravení 11-ročného dievčaťa v argentínskom Buenos Aires. To trpelo akútnym zápalom mozgových blán, septickým šokom a a ďalšími ...Zdieľať
vatican_pope_john_paul_i_02476 8a84ea39e4ab433faa3ff1eade18f4cc 676x557 13.10.2021 (Webnoviny.sk) - Svätá stolica uviedla, že Ján Pavol I. sa podieľal na zázračnom uzdravení 11-ročného dievčaťa v argentínskom Buenos Aires. To trpelo akútnym zápalom mozgových blán, septickým šokom a a ďalšími vážnymi zdravotnými problémami, pričom lekári dievča považovali za osobu na pokraji smrti.


Spomenuté blahorečenie je tretím a predposledným krokom ku kanonizácii. Na vyhlásenie za svätého musí byť Jánovi Pavlovi I. pripísaný ešte druhý zázrak.

Kardinál Albino Luciani bol 26. augusta 1978 zvolený za 263. pápeža katolíckej cirkvi. Vybral si meno Ján Pavol I., no vo funkcii dlho nepobudol. O 33 dní neskôr, 28. septembra, ho našli mŕtveho v posteli vo svojom vatikánskom byte. To vyvolalo špekulácie o tom, že ho zavraždili. Oficiálnou príčinou smrti bol však infarkt.


Zdroj: Webnoviny.sk - Pontifikovi Jánovi Pavlovi I. pripísal pápež František zázrak, je o to bližšie k vyhláseniu za svätého © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Kanárske ostrovy sa plavilo viac ako 200 migrantov, španielske úrady ich zachránili
<< predchádzajúci článok
S Bidenom má dobré pracovné vzťahy, tvrdí Putin

Pontifikovi Jánovi Pavlovi I. pripísal pápež František zázrak, je o to bližšie k vyhláseniu za svätého - diskusné fórum čitateľov