Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

22. mája 2021

Na Mount Evereste sa malo koronavírusom nakaziť najmenej 100 ľudí, Nepál to popieraNa Mount Evereste sa nakazilo koronavírusom najmenej 100 horolezcov a členov pomocného štábu, tvrdí odborný horolezecký sprievodca. Rakúšan Lukas Furtenbach uviedol, že jeho odhad sa zakladá na potvrdeniach od ...Zdieľať
everest 676x416 22.5.2021 - Na Mount Evereste sa nakazilo koronavírusom najmenej 100 horolezcov a členov pomocného štábu, tvrdí odborný horolezecký sprievodca. Rakúšan Lukas Furtenbach uviedol, že jeho odhad sa zakladá na potvrdeniach od záchranných pilotov, poskytovateľov poistenia, lekárov či lídrov expedícií.

Videl chorých ľudí v základnom táboreJe to prvý komplexnejší odhad situácie na najvyššej hore sveta, kde nepálski predstavitelia popierajú klaster prípadov ochorenia COVID-19.

Furtenbach sa v sobotu v Káthmandu rozprával s agentúrou The Associated Press (AP), týždeň po tom, čo zastavil svoju expedíciu na Mount Everest pre obavy z vírusu. Jeden z jeho zahraničných sprievodcov a šesť nepálskych šerpov podľa neho mali pozitívne testy na koronavírus. Tiež videl chorých ľudí v základnom tábore a počul, ako ľudia kašlú vo svojich stanoch.

Vlani boli výstupy zrušené


Počas tohtoročnej sezóny dostalo v Nepále povolenia na výstup na Mount Everest 408 zahraničných horolezcov, ktorým pomáha niekoľko stoviek šerpov a pomocný štáb. Tí sa nachádzajú v základnom tábore už od apríla. Koncom apríla mal v základnom tábore ako prvý pozitívny test na koronavírus horolezec z Nórska.

Horolezecká sezóna sa skončí na konci mája. Vlani boli výstupy na Mount Everest pre pandémiu zrušené.

V Nepáli v piatok potvrdili 8 607 nových prípadov nákazy koronavírusom a 177 súvisiacich úmrtí. Celkovo v krajine evidujú už viac ako 497-tisíc prípadov a 6 024 úmrtí.


Zdroj: Webnoviny.sk - Na Mount Evereste sa malo koronavírusom nakaziť najmenej 100 ľudí, Nepál to popiera © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Kežmarku otvoria autokino, premietať budú na stene budovy polikliniky
<< predchádzajúci článok
Štúdia: Elektromobily budú lacnejšie ako spaľovacie do roku 2027

Na Mount Evereste sa malo koronavírusom nakaziť najmenej 100 ľudí, Nepál to popiera - diskusné fórum čitateľov