Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

22. júna 2021

Na OH v Tokiu sa predstaví päť slovenských kajakárov, Baláž a Botek budú súťažiť aj v K2 1000 m a K4 500 mVýkonný výbor Slovenskej kanoistiky rozhodol o tom, že na olympijských hrách v Tokiu budú Slovensko reprezentovať piati športovci ...Zdieľať
gelle 676x464 22.6.2021 (Webnoviny.sk) - Výkonný výbor Slovenskej kanoistiky rozhodol o tom, že na olympijských hrách v Tokiu budú Slovensko reprezentovať piati športovci v troch lodiach.


V K1 1000 m to bude Peter Gelle, ktorý si zopakuje olympijskú účasť z Ria de Janeiro 2016.

Náhradník Zalka


V K2 1000 m sa predstavia Samuel Baláž a Adam Botek a v K4 500 m kvarteto Samuel Baláž, Denis Myšák, Erik Vlček a Adam Botek.

Náhradníkom bude Csaba Zalka. Práve Zalka a nie Myšák bol súčasťou bronzovej lode SR na MS 2019 v maďarskom Szegede, kde si Slováci vybojovali olympijskú istotu. Dvojica Baláž - Botek sa ukáže vo dvoch disciplínach (K2 1000 m a K4 500 m).

Iné zloženie ako v Riu de Janeiro


Vlajková loď slovenskej rýchlostnej kanoistiky "káštvorka" sa v Tokiu predstaví v spolovice inom zložení ako pred piatimi rokmi v Riu de Janeiro, kde Slováci získali strieborné medaily. Vtedy sa však jazdila na OH ešte tisícka a nie päťstovka ako to bude v Tokiu.

Striebornú slovenskú loď v Brazílii tvorili Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka. Aktuálne z tejto zostavy zostali už len Myšák a Vlček, keďže Tarr a Linka už ukončili kariéru. Tridsaťdeväťročný Vlček sa chystá na svoju šiestu olympiádu, čo je rekordné číslo spomedzi slovenských športovcov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Na OH v Tokiu sa predstaví päť slovenských kajakárov, Baláž a Botek budú súťažiť aj v K2 1000 m a K4 500 m © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Černákova Tampa uštedrila výprask Islanders 8:0, Vasilevskij vychytal štvrtý shutout v kariére (video)
<< predchádzajúci článok
Dúbravka sa s penaltou stále nezmieril. Pred zápasom so Španielmi netreba kalkulovať, tvrdí aj Duda

Na OH v Tokiu sa predstaví päť slovenských kajakárov, Baláž a Botek budú súťažiť aj v K2 1000 m a K4 500 m - diskusné fórum čitateľov