Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. decembra 2019

Na personálnom obsadení Fondu na podporu športu nie je úplná zhodaJozef Gönci, archvína snímka.Zdieľať
Jozef Gönci, archvína snímka. Foto: TASR - Jakub Kotian
Bratislava 4. decembra (TASR) – V prípade návrhu členov Správnej rady Fondu na podporu športu ešte nedošlo v koalícii k úplnej zhode na všetkých menách. Štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) Jozef Gönci tým ozrejmil vypustenie schvaľovania menoslovu správnej rady fondu zo stredajšieho rokovania vlády.


"Rieši sa jedno meno,“ konkretizoval pre TASR Gönci. Naznačil, že s personálnym obsadením nie sú stopercentne stotožnení koaliční partneri SNS. "Je potrebné si to vydiskutovať v koalícii, sú to citlivé veci aj vzhľadom na súčasnú politickú realitu,“ uviedol.

Nemyslí si však, že by to malo spôsobiť vážny problém novej inštitúcii, ktorá by mala naplno fungovať od začiatku roka 2020. "Sme v sklze, ale tomu fondu neuškodí, ak začne v druhom či treťom januárovom týždni a dovtedy sa bude kreovať aparát. Tak či tak sa bude ten fond rozbiehať, tak, ako je tomu vždy na začiatku niečoho nového," upozornil.

Uistil však, že všetky resty v priebehu roka nový verejnoprávny podporný orgán dobehne a naplní to, čo sa od neho očakáva. "Garantujem to, narobili sme sa na tom, chceme, aby to dobre fungovalo," povedal dvojnásobný olmypijský medailista v športovej streľbe, ktorý sa má stať predsedom správnej rady.

Podpredsedom sa má podľa návrhu stať poradca pre legislatívno-právne otázky Slovenského futbalového zväzu Jaroslav Rybánsky. Za členov navrhovali napríklad trojnásobnú olympijskú víťazku v biatlone Anastasiu Kuzminovú, exprezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja Martina Kohúta či predsedu Slovenského paralympijského výboru (SPV) Jána Riapoša. V návrhu sa medzi členmi objavil takisto predseda Sekcie divokých vôd Slovenského zväzu kanoistiky Richard Galovič, prezident Slovenského zväzu karate Daniel Líška a tiež bývalý slovenský reprezentant v džude a strieborný medailista z olympijských hier v Aténach 2004 Jozef Krnáč. Za člena fondu navrhovali predkladatelia aj primátora Popradu Antona Danka, ktorý bol v minulosti hokejovým rozhodcom, výkonného podpredsedu Združenia miest a obcí Slovenska Jozefa Turčányho a právnu poradkyňu pre strategické projekty Slovenského futbalového zväzu Máriu Berdisovú.

Fond na podporu športu má za cieľ zabezpečiť efektívnu podporu a rozvoj športu mládeže, vrcholového športu, športovej reprezentácie SR, športu pre všetkých, aj pre zdravotne znevýhodnených ľudí. Najvyšším, výkonným a štatutárnym orgánom fondu má byť správna rada zložená z 11 členov. Funkčné obdobie členov správnej rady je päť rokov.

Kontrolným orgánom fondu má byť päťčlenná dozorná rada. Fond bude mať aj odborné komisie, ktoré budú posudzovať predložené projekty a predkladať návrhy na ich financovanie. Zároveň môže poskytnúť podporu prostredníctvom príspevku na projekt alebo príspevku na športový poukaz na základe schváleného projektu, ktorého účelom je podpora športu mládeže.

Fond bude mať k dispozícii 20 miliónov eur ročne.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Žilina chce vysporiadať vzťahy so spoločnosťami G. Trabelssieho
<< predchádzajúci článok
SaS chcela v prípade návratu investičného zlata požiadať NBS o analýzu

Na personálnom obsadení Fondu na podporu športu nie je úplná zhoda - diskusné fórum čitateľov