Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. decembra 2019

NA POMOC PO VÝBUCHU PLYNU V BYTOVKE VYČLENIL KRAJ 50.000 EURSnímka z miesta výbuchu.Zdieľať
Snímka z miesta výbuchu. Foto: Facebook Prezídium Hasičského a záchranného zboru
Prešov 9. decembra (TASR) – Sumou 50.000 eur prispeje Prešovský samosprávny kraj (PSK) na pomoc po piatkovom (6. 12.) výbuchu plynu v bytovke na Mukačevskej ulici v Prešove. Na svojom pondelkovom zasadnutí to odsúhlasili krajskí poslanci.


Obyvatelia z bytovky postihnutej výbuchom dostanú nové doklady zadarmoObyvatelia bytového domu na Mukačevskej ulici č. 7, ktorý bol v piatok 6. decembra postihnutý výbuchom plynu a následným požiarom, dostanú nové doklady zadarmo a urýchlene. Informovala o tom polícia na sociálnej sieti.

"Zničené, respektíve poškodené doklady budú počas stránkových hodín v nasledujúcom týždni prednostne, bez poradového čísla, v zrýchlenej forme a bez poplatku vybavované na klientskom centre Námestie mieru č. 3 v Prešove na pracoviskách č. 6, 7 a 8, ktoré sa nachádzajú na prízemí budovy vpravo," uviedla polícia.

Poškodení občania, ktorí nemajú trvalé bydlisko na Mukačevskej č. 7, navyše vyplnia čestné vyhlásenie, v ktorom majú uviesť okolnosti, za ktorých došlo k zničeniu alebo poškodeniu dokladov. Potrebné tlačivo im poskytnú na mieste vybavovania dokladov.

Pozostalým, ak vybavujú matričnú udalosť a pohreb občana, ktorý zomrel a u ktorého občiansky preukaz nebol nájdený, polícia bezplatne vystaví potvrdenie o občianskom preukaze platné sedem dní.

Polícia zároveň informuje občanov dotknutých piatkovou tragédiou, ktorí chcú podať trestné oznámenia, aby priamo kontaktovali ktorékoľvek oddelenie Policajného zboru SR v Prešove.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spor medzi USA a Čínou neprinútil veľké firmy USA, aby prišli domov
<< predchádzajúci článok
Akreditačné štandardy budú známe koncom februára 2020

NA POMOC PO VÝBUCHU PLYNU V BYTOVKE VYČLENIL KRAJ 50.000 EUR - diskusné fórum čitateľov