Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Pohoda festival

07. júla 2010

Na prípravu Pohody dozerajú inžinieri


Tagy: Pohoda

Vo štvrtok na trenčianskom letisku otvára brány najväčší a najznámejší slovenský hudobný festival Pohoda. Vlaňajší ročník sa skončil tragickým pádom stanu, ktorý ...Zdieľať
pohoda Foto: SITA/Richard Nemec

TRENČÍN 7. júla  - Vo štvrtok na trenčianskom letisku otvára brány najväčší a najznámejší slovenský hudobný festival Pohoda. Vlaňajší ročník sa skončil tragickým pádom stanu, ktorý si vyžiadal dve obete a desiatky zranených. V médiách sa preto najviac rozoberá bezpečnosť. Podľa polície za pád stanu môže jeho nemecký majiteľ. Organizátori tento rok oslovili britskú renomovanú spoločnosť Kayam, aby postavila veľkorozmerný O2 stage. Celkom bude na letisku vyše 60 stanov. Kapacita festivalu je pre tento rok obmedzená na 30-tisíc ľudí, v predaji sú posledné lístky.

Hovorca Pohody Mário Gešvantner uviedol, že na stavby budú dozerať aj dva konzultačné tímy. Jeden tvoria experti z Ústavu súdneho inžinierstva v Žiline a druhým je miestny projektový ateliér Neodomus. Na letisku je už aj tím zo Slovenského hydrometeorologického ústavu, ktorý bude hlásiť aktuálne predpovede. V utorok napríklad vedeli na minútu upozorniť na prichádzajúci dážď a tak organizátori mohli včas stiahnuť pracovníkov, ktorí stavali pódia. Meteorológovia na víkend hlásia slnko, bezvetrie a teplo.

Pohoda sa v Trenčíne koná už 14. rok. Jej zakladateľom je miestny rodák a spevák legendárnej kapely Bez ladu a skladu Michal Kaščák. Pôvodne sa festival konal na dnes už neexistujúcom futbalovom štadióne Pod Sokolicami. Neskôr sa presunul na trenčianske letisko. Pohodu finančne podporuje mesto Trenčín, ktoré v rámci propagácie v súčasnosti namiesto známeho hesla Trenčín mesto módy zamieňa módu slovom pohoda.

Počas festivalu sa na desiatich scénach k slovu dostanú hudobníci, spisovatelia, divadelníci, novinári, ale tento rok napríklad aj baletky. Zabezpečená je kyvadlová doprava, zmluvné taxíky a počas podujatia bude v areáli zadarmo distribuovaný aj denník. Najväčšími menami tohtoročnej Pohody budú Leftfield, Scissor Sisters, The Stranglers, Klaxons, Ian Brown, Juliette Lewis, José Gonzáles, The XX, Does It Offend You, Yeah?, Max Romeo či Friendly Fires. Zo slovenských interpretov vystúpia Jana Kirschner, Puding pani Elvisovej, Bez ladu a skladu, Para, Chiki liki tu-a či Collegium Musicum.

SITA

Tagy: Pohoda
   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 POHODA: Festival bude mať aj taxíky a svoj denník (4. 7. 2010)
 Bažant Pohoda: Spomienka na ročník 2009 (1. 7. 2010)
 Bezpečnostné opatrenia na Pohode sú prísne (24. 6. 2010)
 Bažant Pohoda 2010 : Partneri pre komfort (24. 6. 2010)
 Na Pohodu pôjdu dva špeciálne rýchliky z Košíc (24. 6. 2010)
 Bažant Pohoda 2010: Celý svet v malom (16. 6. 2010)
 Bažant Pohoda: Generácia XX a tí ďalší (10. 6. 2010)
 Bažant Pohoda 2010: Legendy v každom žánry (3. 6. 2010)nasledujúci článok >>
Ušetriť elektrinu v domácnosti sa dá rôznymi spôsobmi
<< predchádzajúci článok
Otvorenie DONAU MASTERS 2010 už tento piatok

Na prípravu Pohody dozerajú inžinieri - diskusné fórum čitateľov