Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

19. mája 2024

Na Slovensku zanikli v prvom štvrťroku tisícky živností, vzniklo ich však oveľa menejZa prvý štvrťrok tohto roku zaniklo na Slovensku viac živností ako vzniklo nových. Podľa údajov zverejnených portálom Finstat sa tento trend týka ...Zdieľať
stavba 676x451 19.5.2024 (SITA.sk) - Za prvý štvrťrok tohto roku zaniklo na Slovensku viac živností ako vzniklo nových. Podľa údajov zverejnených portálom Finstat sa tento trend týka všetkých troch mesiacov prvého kvartálu. Dohromady vzniklo takmer 14-tisíc živností.


Najviac ich bolo v januári, necelých 5 300, vo februári cez 4 500 a v marci takmer 4 200. Celkový počet zaniknutých živností prekročil 15-tisíc. Aj tu dominoval prvý mesiac v roku, kedy bolo ukončených takmer 6-tisíc živností. Vo februári to bolo niečo cez 4 800 a v marci mierne nad 4 500.

Za celý minulý rok si Slováci založili takmer 56-tisíc živností. Vlaňajšok bol zároveň rekordný z hľadiska zániku živností. Podľa údajov portálu Finstat ich zaniklo niečo cez 51-tisíc. Najviac živností vzniklo v uplynulom roku v odvetví stavebníctva.

Druhým v poradí bolo odvetvie služieb, tretím maloobchod. Zaujímavosťou je skoro trojnásobný rast živností v rámci projektovania a inžinieringu. Na nepriaznivú situáciu na realitnom trhu doplatili aj živnostníci. Najviac živností totiž v minulom roku zaniklo v stavebníctve, nasledujú služby a maloobchod.


Zdroj: SITA.sk - Na Slovensku zanikli v prvom štvrťroku tisícky živností, vzniklo ich však oveľa menej © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Izraelský minister Benny Gantz hrozí rezignáciou, ak vláda neprijme nový plán pre Pásmo Gazy
<< predchádzajúci článok
Federálna sudkyňa v Kalifornii odsúdila muža, ktorý kladivom zaútočil na manžela Nancy Pelosi. Dostal 30 rokov väzenia