Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. mája 2024

Federálna sudkyňa v Kalifornii odsúdila muža, ktorý kladivom zaútočil na manžela Nancy Pelosi. Dostal 30 rokov väzenia


Tagy: Útok

Federálna sudkyňa v Kalifornii v piatok odsúdila na 30 rokov väzenia muža, ktorý v októbri 2022 s kladivom napadol manžela vtedajšej predsedníčky Snemovne reprezentantovZdieľať
pelosi_14589 1e59b7d825d24cb9a73948c17993f4aa 676x451 18.5.2024 (SITA.sk) - Federálna sudkyňa v Kalifornii v piatok odsúdila na 30 rokov väzenia muža, ktorý v októbri 2022 s kladivom napadol manžela vtedajšej predsedníčky Snemovne reprezentantov Nancy Pelosi.

Útok na člena rodiny federálneho úradníka


David DePape dostal 30 rokov väzenia za útok a 20 rokov za pokus o únos, pričom tieto tresty si bude odpykávať súbežne. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

V novembri porota na federálnom súde v San Franciscu rozhodla, že DePape je vinný z útoku na člena najbližšej rodiny federálneho úradníka a pokusu o únos federálneho úradníka. DePape napadol Paula Pelosiho kladivom v ich dome v San Franciscu.

Muž nebol jeho pôvodný cieľ


Ako priznal, muž nebol jeho cieľ, pretože tam hľadal Nancy Pelosi, ktorá v tom čase bola vo Washingtone. Paul Pelosi utrpel pri úmyselnom politickom útoku zlomeninu lebky a zranenia ruky.V lete by sa mal začať súdny proces s DePapeom ešte na štátnom súde. Proces sa bude týkať obvinení z pokusu o vraždu, vlámanie a útok.


Zdroj: SITA.sk - Federálna sudkyňa v Kalifornii odsúdila muža, ktorý kladivom zaútočil na manžela Nancy Pelosi. Dostal 30 rokov väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Útok
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Slovensku zanikli v prvom štvrťroku tisícky živností, vzniklo ich však oveľa menej
<< predchádzajúci článok
Ukrajinci znížili schopnosť Rusov brániť vzdušný priestor okolo Krymu, dôvodom sú útoky na vojenské ciele