Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. septembra 2021

Na súde s Trnkom prehrávali odposluchy, ktoré vznikli odpočúvaním v jeho aute (video)aktualizované 14. septembra 10:36 V rámci procesu s bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom ...Zdieľať
bp_8337 676x451 14.9.2021 (Webnoviny.sk) -


  • aktualizované 14. septembra 10:36


V rámci procesu s bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom pokračoval v utorok Okresný súd Bratislava I v prehrávaní odposluchov, ktoré vznikli odpočúvaním auta bývalého šéfa prokuratúry.

Predmetné odposluchy boli vyhotovené v lete 2019 v rámci policajnej akcie Oskar 4. Väčšina z nich zachytáva komunikáciu obžalovaného a jeho kamaráta Lóranta Kósu, pričom diskutujú o policajnom vyšetrovaní údajného vydierania finančníka Jaroslava Haščáka.


Súd už na pojednávaní v pondelok 13. septembra prehral nahrávku, v ktorej podnikateľ Marian Kočner konfrontuje Trnku so záležitosťou vydierania Haščáka prostredníctvom nahrávky Gorila. Trnka na nahrávke uviedol, že celá vec je projektom Kósu a jeho ďalšieho známeho Oskara Bereczka, pričom využiť chceli nahrávku, ktorú Kočner nechal v trezore na Generálnej prokuratúre SR. Údajne tým chceli získať sumu päť miliónov eur.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Obžalovaný v súvislosti s prehratými odposluchmi využil svoje právo a neodpovedal na otázky prokurátora. Zároveň povedal, že neboli prehraté niektoré ďalšie sekcie, ktoré „nesvedčia len v môj neprospech, ale aj v prospech". Pojednávanie v tejto kauze bude pokračovať v dňoch 6. až 8. decembra. Súd by mal vypočuť niekoľkých znalcov a tiež by mala byť oboznámená samotná nahrávka označovaná ako Gorila. Podľa samosudcu má rozsah prehrávania tejto nahrávky určiť prokurátor, keďže celá má niekoľko desiatok hodín.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semTrnka je obžalovaný pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa v súvislosti s utajovaním nahrávky Gorila, ku ktorej mal mať prístup v rokoch 2007 až 2014. Z rozhovorov na nahrávke mali pritom vyplývať podozrenia zo spáchania viacerých trestných činov, najmä korupčného charakteru.

Podľa obžaloby nahrávku ukrýval namiesto toho, aby ju odovzdal orgánom činným v trestnom konaní. Tým si ako verejný činiteľ, konkrétne generálny prokurátor a neskôr prokurátor, nesplnil povinnosť, ktorá mu vyplývala zo zákona, a to stíhať všetky trestné činy, o ktorých sa dozvedel.

Trnka pôsobil vo funkcii generálneho prokurátora v rokoch 2004 až 2011. Stíhaný je na slobode.
Zdroj: Webnoviny.sk - Na súde s Trnkom prehrávali odposluchy, ktoré vznikli odpočúvaním v jeho aute (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najvyšší súd zrušil oslobodenie Kočnera a Zsuzsovej v kauze vraždy Kuciaka, nevykonali sa všetky dôkazy
<< predchádzajúci článok
Pápež František prišiel do Prešova v predstihu, pred svätou liturgiou pozdravil z papamobilu tisíce ľudí (video+foto)

Na súde s Trnkom prehrávali odposluchy, ktoré vznikli odpočúvaním v jeho aute (video) - diskusné fórum čitateľov