Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. septembra 2021

Najvyšší súd zrušil oslobodenie Kočnera a Zsuzsovej v kauze vraždy Kuciaka, nevykonali sa všetky dôkazyNajvyšší súd SR vytkol Špecializovanému trestnému ...Zdieľať
marian kocner 676x451 14.9.2021  - Najvyšší súd SR vytkol Špecializovanému trestnému súdu, že odmietol v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušníkovej vykonať všetky dôkazy, ktoré boli prokurátorom navrhnuté, a ani to neodôvodnil.


Konštatuje sa to v písomnom rozsudku Najvyššieho súdu SR, ktorým zrušil oslobodzujúci verdikt Špecializovaného trestného súdu voči Marianovi Kočnerovi a Alene Zsuzsovej v kauze tejto vraždy. Informoval o tom Denník N na svojej internetovej stránke.

Súd hodnotil dôkazy izolovane


Senát najvyššieho súdu pod vedením Petra Paludu konštatoval, že Špecializovaný trestný súd v oslobodzujúcej časti nezistil náležite skutkový stav, nevyrovnal sa so všetkými okolnosťami prípadu, svoje rozhodnutie neodôvodnil s prehľadom a zrozumiteľne, nevykonal všetky dôkazy a tie, ktoré vykonal, hodnotil v rozpore s Trestným poriadkom.

Ako ďalej informoval Denník N, Špecializovaný trestný súd hodnotil dôkazy izolovane, a nie v súvislosti s inými dôkazmi, „z čoho vyplynul nesprávny právny záver rezultujúci do oslobodzujúceho rozsudku“.

Zsuzsová zháňala liek na svrab


Najvyšší súd chce, aby Špecializovaný trestný súd vykonal ako dôkaz správy medzi Marianom Kočnerom a Alenou Zsuzsovou, kde sa vyjadrovali ku Kuciakovým článkom a nazývali ho aj svrab. Často hovorili aj o škrabaní sa. Marian Kočner aj preto posielal Alenu Zsuzsovú do lekárne, aby na to zohnala nejaký liek.

Ako uvádza Denník N, prokuratúra predložila znalecký posudok z Filozofickej fakulty UK, ktorý analyzuje Threemu, v ktorom sa znalci domnievajú, že v skutočnosti ju Marian Kočner poháňal, aby rýchlo vybavila vykonanie vraždy. Alena Zsuzsová totiž žiadnu kožnú chorobu nemala a v skutočnosti ani nešla do lekárne zohnať krém.

„Pozri ten isty lekar nam liecil ten predminulorocny exem a vyliecil ho dokonale. Sam to velmi dobre vies. A aj preto som si ista ze najde liek aj teraz,“ upokojovala Mariana Kočnera Alena Zsuzsová. Celý písomný rozsudok Najvyššieho súdu SR má 122 strán.


Zdroj: Webnoviny.sk - Najvyšší súd zrušil oslobodenie Kočnera a Zsuzsovej v kauze vraždy Kuciaka, nevykonali sa všetky dôkazy © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Najvyšší súd zrušil nevinu Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej v kauze Kuciak. Špecializovanému trestnému súdu prikázal, aby sa prípadom znovu zaoberal. (15. 6. 2021)
 Najvyšší súd bude v utorok rozhodovať o odvolaniach v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka (13. 6. 2021)
 Zverejnili termín verejného zasadnutia v prípade vraždy Kuciaka, súd bude rozhodovať aj o Kočnerovi (13. 5. 2021)
 Za oslobodenie Kočnera v prípade vraždy Kuciaka hlasovali všetci sudcovia senátu špecializovaného súdu (15. 4. 2021)
 Tri roky po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej kritizoval Matovič novinárov na sociálnej sieti (21. 2. 2021)
 Od vraždy Kuciaka a jeho snúbenice uplynuli tri roky, odsúdení sú strelec a sprostredkovateľ (21. 2. 2021)
 Marček si za vraždu Kuciaka aj Molnára odsedí 25 rokov vo väzení, rozhodol najvyšší súd (2. 12. 2020)
 Najvyšší súd rozhodne o treste pre Marčeka, ktorý sa priznal k vražde Kuciaka (28. 11. 2020)
 Kauza vraždy Kuciaka sa dostane na najvyšší súd, jedného člena senátu vylúčili z rozhodovania (25. 11. 2020)
 Najvyšší súd vytýčil termín verejného zasadnutia s vrahom novinára Kuciaka a jeho snúbenice (20. 11. 2020)nasledujúci článok >>
Bitka medzi Ethereom a Eosom, do čoho sa oplatí investovať viac?
<< predchádzajúci článok
Na súde s Trnkom prehrávali odposluchy, ktoré vznikli odpočúvaním v jeho aute (video)

Najvyšší súd zrušil oslobodenie Kočnera a Zsuzsovej v kauze vraždy Kuciaka, nevykonali sa všetky dôkazy - diskusné fórum čitateľov