Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. januára 2021

Na svete bude panovať neistota a cestovať sa ešte veľmi nebude, tvrdí šéfka švédskej diplomacieŠvédi by nemali očakávať, že budú môcť počas veľkonočných sviatkov cestovať po svete. V utorok to povedala švédska ministerka zahraničia Ann ...Zdieľať
turkey_sweden_29133 f1522d4ab2344a7e95279c4f700f7db7 676x451 26.1.2021 (Webnoviny.sk) - Švédi by nemali očakávať, že budú môcť počas veľkonočných sviatkov cestovať po svete. V utorok to povedala švédska ministerka zahraničia Ann Linde. Švédsko predĺžilo odporúčanie vyhnúť sa nepotrebnému cestovaniu mimo Európsku úniu a schengenský priestor.

Platnosť aj po Veľkej noci


„Naše hodnotenie je, že globálne bude niekoľko mesiacov panovať neistota. Je to celkové hodnotenie, ktoré sa týka toho, ako bude vyzerať situácia v cieľových miestach,“ vyjadrila sa Linde.

Spomínané odporúčanie bude podľa jej slov platiť do 15. apríla, čo bude po Veľkej noci.

Rizikom je aj Európska únia


Linde tiež upozornila, že cestovanie v rámci európskej dvadsaťsedmičky tiež nie je bez rizika. Proti nemu však nemajú odporúčania.

Švédsko zaujalo iný postoj k pandémii ako väčšina krajín v Európe a nechalo veľké časti spoločnosti otvorené. Krajina zaznamenala 11 005 úmrtí v dôsledku nákazy koronavírusom a 547 166 infekcií.


Zdroj: Webnoviny.sk - Na svete bude panovať neistota a cestovať sa ešte veľmi nebude, tvrdí šéfka švédskej diplomacie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Matovič: Konzílium odborníkov by možno malo prehodnotiť COVID automat
<< predchádzajúci článok
Sudcom najvyššieho správneho súdu nechce byť žiadny sudca správneho kolégia najvyššieho súdu

Na svete bude panovať neistota a cestovať sa ešte veľmi nebude, tvrdí šéfka švédskej diplomacie - diskusné fórum čitateľov