Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. januára 2023

Na Ukrajine sa bude „aktívne uväzňovať“, Zelenskyj oznámil personálne zmeny v štátnej správeUkrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo svojom nočnom prejave oznámil personálne zmeny v štátnej správe, v čase keď ňou otriasajú obvinenia z ...Zdieľať
united_states_ukraine_20837 7ee1ea28b56041778f6d572aaf21f0dd 676x476 24.1.2023  - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo svojom nočnom prejave oznámil personálne zmeny v štátnej správe, v čase keď ňou otriasajú obvinenia z korupcie.

Opustia svoje postyUž existujú personálne rozhodnutia - niektoré dnes, niektoré zajtra - týkajúce sa úradníkov na rôznych úrovniach na ministerstvách a iných ústredných vládnych štruktúrach, ako aj v regiónoch a v orgánoch činných v trestnom konaní,“ cituje prezidenta spravodajský portál Sky News.

Niektoré ukrajinské médiá naznačili, že niektorí ministri a vysokopostavení predstavitelia opustia svoje posty okamžite.

História nestabilného vládnutia


Niekoľko hodín po Zelenského prejave oznámil svoju rezignáciu zástupca šéfa kancelárie ukrajinského prezidenta Kyrylo Tymošenko. V príspevku na komunikačnej platforme Telegram sa poďakoval Zelenskému „za dôveru a možnosť konať dobré skutky každý deň a každú minútu“ a tiež regionálnym vojenským samosprávam, ozbrojeným silám i manželke a synovi.

Ukrajina má dlhú históriu nestabilného vládnutia a korupcie a existujú obavy, že najnovšie obvinenia by mohli utlmiť entuziazmus Západu pre kyjevskú vládu.

„Aktívne uväzňovanie“


Cez víkend protikorupčná polícia oznámila, že zatkla námestníka ministra dopravy z podozrenia prijatia úplatku v hodnote 400-tisíc dolárov v súvislosti s importom generátorov v septembri. On obvinenia popiera. Okrem toho vyšetrovanie novín obvinilo ministerstvo obrany z preplácania dodávateľov za jedlo pre vojakov. Dodávateľ povedal, že urobil technickú chybu a žiadne peniaze nezmenili majiteľa.

Líder Zelenského strany Služobník ľudu David Arachamia sa vyjadril, že na Ukrajine sa bude túto jar „aktívne uväzňovať“. „Ak humánny prístup nebude fungovať, urobíme to v súlade so stanným právom,“ povedal.
Zdroj: Webnoviny.sk - Na Ukrajine sa bude „aktívne uväzňovať“, Zelenskyj oznámil personálne zmeny v štátnej správe © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Rusko môže zaútočiť na Ukrajinu aj z Bieloruska, najpravdepodobnejší termín je koniec roka (20. 1. 2023)
 Ukrajina je EÚ a EÚ je Ukrajina, vyhlásil predseda Európskej rady Charles Michel v ukrajinskom parlamente (19. 1. 2023)
 Medvedev sa vyhráža jadrovou vojnou, ak Rusko prehrá na Ukrajine (19. 1. 2023)
 Estónsko pošle Ukrajine doteraz najväčší balík pomoci, okrem húfnic dostanú aj cez sto protitankových zbraní Carl Gustaf (19. 1. 2023)
 Ruské zverstvá na Ukrajine musia byť potrestané, europoslanci žiadajú zriadenie tribunálu (19. 1. 2023)
 USA pošlú Ukrajine po prvý raz bojové vozidlá Stryker, pomoc má patriť k najväčším od začiatku vojny (19. 1. 2023)
 Keď chceme mier, musíme poskytovať vojenskú pomoc Ukrajine, vyjadril sa generálny tajomník NATO (18. 1. 2023)
 Putin v Petrohrade tvrdil, že cieľom invázie je ukončenie „vojny“, ktorá na Ukrajine zúri od roku 2014 (18. 1. 2023)
 Minister Monastyrskyj neprežil haváriu vrtuľníka pri Kyjeve, zahynuli aj tri deti (video+foto) (18. 1. 2023)
 Putin rád používa symbolické dátumy, na prejave by mohol ohlásiť aj novú vlnu mobilizácie (18. 1. 2023)nasledujúci článok >>
Žilinka požiadal belgickú prokuratúru o zaslanie konečného rozhodnutia v prípade smrti Jozefa Chovanca
<< predchádzajúci článok
NAKA zasahuje na západnom Slovensku, policajti zadržali viacero osôb