Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. júla 2023

Najmladšiu nasledovníčku Charlesa Mansona po viac ako 50 rokoch podmienečne prepustili na sloboduBývalú nasledovníčku amerického zločinca Charlesa Mansona podmienečne prepustili po tom, ako si odpykala viac ako päť desaťročí doživotného trestu za dve brutálne ...Zdieľať
20090808_060822_ny433 676x406 12.7.2023 (SITA.sk) - Bývalú nasledovníčku amerického zločinca Charlesa Mansona podmienečne prepustili po tom, ako si odpykala viac ako päť desaťročí doživotného trestu za dve brutálne vraždy.


Už 73-ročná Leslie van Houtenová sa ako 19-ročná zúčastnila na sérii vrážd Mansonovej sekty v Los Angeles.

Predchádzajúce žiadosti o prepustenie


Kalifornskí guvernéri zablokovali päť predchádzajúcich žiadostí o jej prepustenie. Odvolací súd v Kalifornii však napokon zrušil posledné zablokovanie z roku 2020.

Súčasný guvernér Kalifornie Gavin Newsom vyhlásil, že cíti sklamanie z prepustenia Van Houtenovej. „Viac ako 50 rokov po tom, čo Mansonova sekta spáchala tieto brutálne vraždy, rodiny obetí stále cítia tento dopad,“ uviedol Newsom vo vyhlásení.

Najmladšia nasledovníčka


Skupina okolo Mansona v roku 1969 na jeho príkaz zavraždila dokopy deväť ľudí vrátane tehotnej ženy režiséra Romana Polanského Sharon Tateovej.

Van Houtenová bola najmladšou Mansonovou nasledovníčkou, ktorá bola v roku 1971 odsúdená za vraždu za svoju úlohu pri smrti kalifornského obchodníka s potravinami Lena LaBianca a jeho manželky Rosemary.


Zdroj: SITA.sk - Najmladšiu nasledovníčku Charlesa Mansona po viac ako 50 rokoch podmienečne prepustili na slobodu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Muž prenasledoval ženu, pred dverami jej bytu si chcel podrezať žily
<< predchádzajúci článok
Žilinka vie, že vážne pochybil a nestojí nad zákonom, podľa Šeligu musí niesť disciplinárnu zodpovednosť