Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Pohoda festival

13. júla 2013

Najväčšou hviezdou sobotňajšej Pohody bude Nick CaveV programe 17. ročníka festivalu Pohoda, ktorý v sobotu odštartoval svoj tretí deň, už nastali prvé zmeny. Z dôvodu uzavretia londýnskeho letiska Heathrow pre požiar neodleteli z Anglicka ...Zdieľať
pohoda TRENČÍN 13. júla (WEBNOVINY) - V programe 17. ročníka festivalu Pohoda, ktorý v sobotu odštartoval svoj tretí deň, už nastali prvé zmeny.


Z dôvodu uzavretia londýnskeho letiska Heathrow pre požiar neodleteli z Anglicka dídžeji Erol Alkan a Benji B, ktorí mali na festivale vystúpiť v noci z piatka na sobotu. V Space Aréne SLSP tak hral hneď po 03:00 Tibor Holda. Na Red Bull Tourbude nahradil Benjiho B slovenský DJ Junior.


Obrazom: Druhý deň Pohody


Počasie, doprava a alkohol v krvi

V sobotu by malo byť na trenčianskom letisku slnečno, k večeru polooblačno. Pravdepodobnosť dažďa je len päť percent. Maximálna denná teplota bude okolo 24 stupňov Celzia. Vstupenky na 17. ročník tradičného festivalu sa stále predávajú, lístok stojí 99 eur. Na trenčianskom letisku sa dajú kúpiť už aj permanentky na budúcoročnú Pohodu. Aktuálne stoja 59 eur.

Cesty v okolí trenčianskeho letiska sú bez kolón a dopravných nehôd. Vodiči prejdú bez problémov aj centrom krajského mesta.

Parkovisko pre návštevníkov festivalu je na rozdiel od piatkovej noci, kedy bolo takmer plné, zaplnené asi z troch štvrtín. Šoféri, ktorí odtiaľto odchádzajú, majú možnosť v stánku, ktorý je hneď za východom z areálu festivalu, otestovať si alkohol v dychu prostredníctvom projektu Pohoda za volantom.

„Nie každý si je istý, či nemá ešte nejaký zostatkový alkohol a nikto nechce mať problémy s políciu,“ povedal Michal Kucharík z projektu Pohoda za volantom. Ľudia podľa neho chodia najčastejšie ráno, pričom väčšina z nich si môže bez obáv sadnúť za volant. „Veľmi milo ma prekvapuje, že skoro všetci majú nulu,“ povedal.

Rekordmanom je však vodič, ktorý mal v krvi 2,4 promile.Pre problémy v doprave skupiny Ondatrópica nastáva tiež zmena v sobotňajšej dramaturgii. Hudobník SAZ vystúpi namiesto projektu Ondatrópica na Orange Stage o 18:00 a naopak, Ondatrópica bude hrať v Nay Tanečnom dome až o polnoci.

Najväčšou hviezdou tretieho dňa podujatia bude zrejme formácia Nick Cave and the Bad Seeds, ktorá sa na hlavné pódium dostane o 23:00. Pred ňou zahrajú na tom istom mieste Orquesta Buena Vista Social Club, Ewert and the Two Dragons, Vidiek so špeciálnymi hosťami, Midi Lidi a už o 13:00 Československá filharmónia.

Pestrý program ponúknu aj ostatné priestory, na letisku v sobotu vystúpia napríklad aj Dubioza Kolektiv, Prago Union, Vec, Modré Hory, Bonobo, Peaches, SBTRKT (DJ set), Amon Tobin - 2 Fingers, Davová psychóza, Symbiosis, Quantic, Bonga alebo Hermeto Pascoal.

Obrazom: Prvý deň festivalu Pohoda

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Thom Yorke z Atoms for Peace to na Pohode rozbalil (13. 7. 2013)
 Festival Pohoda odštartoval, Bažant stage sklamal zvukom (12. 7. 2013)
 Prvý deň Pohody: Kocáb z Pražského výbeřu vstal z rakvy (12. 7. 2013)
 Časť z Pohody príde aj na námestie do Trenčína (11. 7. 2013)
 Vo štvrtok sa začne 17. ročník festivalu Pohoda (10. 7. 2013)
 Greenpeace bude na pohode zachraňovať Arktídu (9. 7. 2013)
 Bažant Pohoda 2013 s Thomom Yorkom z Radiohead a novinkami už o dva týždne (27. 6. 2013)
 Vydražte si vlastnú toitoiku na festivale Bažant Pohoda 2013 (21. 6. 2013)
 Rekordér Robert Roth na Bažant Pohode 2013 vystúpy šesťkrát (19. 6. 2013)
 Svetový spisovateľ C. D. Payne na Bažant Pohode 2013 (13. 6. 2013)nasledujúci článok >>
Róbert Bezák sa na Pohode rozlúčil so Slovenskom
<< predchádzajúci článok
Dani Pedrosa utrpel na motocykli ťažký pád, je zranený