Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Pohoda festival

13. júla 2013

Thom Yorke z Atoms for Peace to na Pohode rozbalilMultižánrový festival Pohoda, ktorého 17. ročník sa koná na trenčianskom letisku, má za sebou ďalší úspešný deň plný výnimočných koncertov. K tým najlepším v celej histórii ...Zdieľať
yorke TRENČÍN 13. júla  - Multižánrový festival Pohoda, ktorého 17. ročník sa koná na trenčianskom letisku, má za sebou ďalší úspešný deň plný výnimočných koncertov.


K tým najlepším v celej histórii podujatia sa po piatku nepochybne zaradilo vystúpenie Atoms for Peace. Superskupina, ktorá sama toto označenie vytrvalo odmieta, bola headlinerom programu druhého dňa a očakávania rozhodne naplnila.

Spevák, skladateľ a multiinštrumentalista Thom Yorke, známy najmä ako líder Radiohead, ukázal spoločne s ostatnými hudobníkmi, ako má vyzerať dokonalý koncert bez hitov s výborným zvukom.

Obrazom: Druhý deň festivalu Pohoda


Na hlavnom Bažant stagei mohli návštevníci festivalu v ich podaní vidieť čistú radosť z hudby bez teatrálnych gest, vnucovania sa divákom a zbytočných rečí. Často depresívne pôsobiaci Yorke sa na trenčianskom letisku smial, tancoval, spieval, hral na gitare i klavíri. K divákom sa prihovoril len stroho, keď sa ich napríklad na začiatku spýtal, ako sa volajú.

"My sme Atoms for Peace," dodal a začal sa smiať. Vystúpenie si užíval, no určite nebol sám. Jeho výkon by bol ničím bez basgitaristu Fleaho, perkusionistu Maura Refosca a bubeníka Joeyho Waronkera, ktorí vytvorili rytmickú sekciu snov. Práve Fleaova basa bola nesmierne dôležitým prvkom, ktorý posúval stroj Atoms for Peace neustále dopredu. Piatym členom na stagei bol svetoznámy producent Nigel Godrich.
 

Video: Bažant Pohoda 2013 - Atoms For Peace


Video: Atoms For Peace - Rabbit In Your Headlights - Bažant Pohoda 2013
Obrazom: Prvý deň festivalu Pohoda


Britsko-americko-brazílska kapela má na konte len jediný album s názvom Amok (2013), a preto nebolo prekvapením, že z neho odohrali väčšinu skladieb. K nim pridala sólové piesne Thoma Yorkea. Z repertoáru Radiohead zaznela len jediná vec - pieseň Paperback Writer.

"Dvojhodinový set zaplnil celú plochu pred Bažant stageom a určite sa zaradí medzi najpamätnejšie koncerty v celej histórii Bažant Pohody," napísali organizátori na stránke pohodafestival.sk. Tisíce ľudí im určite dá za pravdu.

Pred veľkým finále v podobe Atoms for Peace si návštevníci Pohody mohli počas piatku na hlavnom pódiu užiť vystúpenie Bratislava Hot Serenaders s Milanom Lasicom a Ondřejom Havelkom, ďalej Babylon Circus, Bloc Party a Tonyho Allena, ktorého neskôr vyzdvihol aj basgitarista Flea. Pestrý program ponúkli aj ďalšie pódiá, na Orange stagei zaujala britská speváčka Kate Nash i jej krajania z formácie Django Django. Veľkou „tancovačkou“ bol po polnoci DJ set v podaní Justice.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Bažant Pohoda 2013 je minulosťou, posledným vrcholom bol Nick Cave (14. 7. 2013)
 Video: Bažant Pohoda 2013 - sobota (14. 7. 2013)
 Video: Bažant Pohoda 2013 - štvrtok (14. 7. 2013)
 Video: Bažant Pohoda 2013 - Piatok (14. 7. 2013)
 Najväčšou hviezdou sobotňajšej Pohody bude Nick Cave (13. 7. 2013)
 Róbert Bezák sa na Pohode rozlúčil so Slovenskom (13. 7. 2013)
 Prvý deň Pohody: Kocáb z Pražského výbeřu vstal z rakvy (12. 7. 2013)
 Festival Pohoda odštartoval, Bažant stage sklamal zvukom (12. 7. 2013)
 Časť z Pohody príde aj na námestie do Trenčína (11. 7. 2013)nasledujúci článok >>
Dani Pedrosa utrpel na motocykli ťažký pád, je zranený
<< predchádzajúci článok
Majster sveta Lorenzo havaroval, podstúpi ďalšiu operáciu