Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. januára 2022

Najvyšší súd USA zrušil povinné očkovanie zamestnancov a skonštatoval, že vláda prekročila svoje právomociNajvyšší súd USA vo štvrtok zrušil nariadenie administratívy prezidenta Joea Bidena o povinnom očkovaní proti koronavírusu v podnikoch so sto a ...Zdieľať
virus_outbreak_vaccine_mandate_42451 3e76873c11574c63bc10d1e5d4810ef9 676x451 14.1.2022 (Webnoviny.sk) - Najvyšší súd USA vo štvrtok zrušil nariadenie administratívy prezidenta Joea Bidena o povinnom očkovaní proti koronavírusu v podnikoch so sto a viac zamestnancami. Tesnou väčšinou zároveň potvrdil vakcinačný mandát pre väčšinu pracovníkov v zdravotníctve.


Súd skonštatoval, že nariadením o paušálnom očkovaní zamestnancov vláda prekročila svoje právomoci.

Podľa zrušeného nariadenia mali byť zamestnanci podnikov v USA, pre ktoré pracuje sto a viac ľudí, do 4. januára povinne zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19. V opačnom prípade mali raz do týždňa absolvovať test na prítomnosť koronavírusu. Opatrenie by malo dopad na zhruba 80 miliónov zamestnancov.

V prípade pracovníkov v zdravotníctve súd rozhodol, že výnimku z povinného očkovania si možno uplatniť zo zdravotných alebo náboženských dôvodov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Najvyšší súd USA zrušil povinné očkovanie zamestnancov a skonštatoval, že vláda prekročila svoje právomoci © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na prehliadku s dieťaťom má chodiť do ambulancie rodič v režime OTP
<< predchádzajúci článok
Na čo si dať pozor, aby boli novoročné predsavzatia úspešné?

Najvyšší súd USA zrušil povinné očkovanie zamestnancov a skonštatoval, že vláda prekročila svoje právomoci - diskusné fórum čitateľov