Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. januára 2022

Ostrov Jáva zasiahlo zemetrasenie s magnitúdom 6,6. Riziko cunami však nevznikloSilné zemetrasenie zasiahlo v piatok časti hlavného indonézskeho ostrova Jáva. Záchvevy zeme spôsobili rozkývanie budov v hlavnom meste Jakarta, ale ihneď sa neobjavili správy o vážnych škodách alebo ...Zdieľať
indonesia_earthquake_39215 84d34495f2b54f4886fb03d47090089a 676x451 14.1.2022 (Webnoviny.sk) - Silné zemetrasenie zasiahlo v piatok časti hlavného indonézskeho ostrova Jáva. Záchvevy zeme spôsobili rozkývanie budov v hlavnom meste Jakarta, ale ihneď sa neobjavili správy o vážnych škodách alebo obetiach. Indonézsky úrad pre meteorológiu, klimatológiu a geofyziku konštatoval, že nevzniklo riziko vlny cunami.


Geologická služba Spojených štátov (USGS) uviedla, že otrasy s magnitúdom 6,6 nastali v Indickom oceáne približne 88 kilometrov juhozápadne od pobrežného mesta Labuan. Epicentrum otrasov bolo podľa USGS v hĺbke 37 kilometrov.

Indonézia, je náchylná na zemetrasenia, keďže leží v takzvanom Ohnivom kruhu tvorenom zlomovými líniami Tichého oceánu. Vlani v januári zemetrasenie s magnitúdom 6,2 v provincii Západné Sulawesi zabilo najmenej 105 ľudí a ďalších takmer 6 500 zranilo.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ostrov Jáva zasiahlo zemetrasenie s magnitúdom 6,6. Riziko cunami však nevzniklo © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko sa čoskoro dočká vyhlášok týkajúcich sa jednotných celonárodných opatrení, dohadujú sa detaily
<< predchádzajúci článok
Testovanie zamestnancov vo firmách sa zrejme predĺži, malo by však stále prebiehať iba jedenkrát do týždňa

Ostrov Jáva zasiahlo zemetrasenie s magnitúdom 6,6. Riziko cunami však nevzniklo - diskusné fórum čitateľov