Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

09. mája 2024

Národná zoo Bojnice vypustila do voľnej prírody samca mačky divejMinulý rok sa z takéhoto spojenia podľa nej narodili štyri mláďatá, z toho jedno už ošetrovatelia vypustili do voľnej prírody.Zdieľať
Národná zoo Bojnice vypustila do voľnej prírody samca mačky divej

Odborníci z Národnej zoologickej záhrady v Bojniciach vypustili do voľnej prírody samca mačky divej. Arnold do tamojšej rehabilitačnej stanice prišiel v roku 2021, v tele mal niekoľko brokov a bol vychudnutý. Informovala o tom zoo na sociálnej sieti.


"Samec vo voľnej prírode už nedokázal loviť, preto sa zameral na kuríny, kde ho aj odchytili. Genetické testy preukázali, že ide o mačku divú. A tak sme po úspešnej rehabilitácii vyskúšali Arnolda pripojiť aj k samiciam," spomenula zoo.

Minulý rok sa z takéhoto spojenia podľa nej narodili štyri mláďatá, z toho jedno už ošetrovatelia vypustili do voľnej prírody. Populácie mačky divej totiž ohrozuje okrem straty prostredia aj kríženie s domácimi mačkami.

"Po celý čas sme dbali, aby Arnold prichádzal do kontaktu s ľuďmi iba minimálne. Zachovávali sme mu aj schopnosť loviť. Tento rok nadišiel čas, aby sa opäť vrátil do voľnej prírody. Pracovníci z Chránenej krajinnej oblasti Kysuce našli pre neho vhodnú lokalitu, kde sme ho aj pred pár dňami vypustili," priblížila zoo. Arnolda budú odborníci vo voľnej prírode monitorovať.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šimkovičová má problém s údajnými vyjadreniami herca Kostelného počas predstavenia, označuje to za šikanu
<< predchádzajúci článok
Video: Skupina Elán vydáva novú skladbu Znova sa ma dotkni