Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. júna 2023

NATO nechce zasahovať do kampane na Slovensku, reagoval Stoltenberg na Smer a Ódor hystériu nechápeSeveroatlantická aliancia (NATO) organizuje rôzne informačné kampane v rôznych štátoch, je to však úplne transparentná aktivita, ktorá je vykonávaná v spolupráci s národnými ...Zdieľať
647f416554336589935847 676x451 6.6.2023 (SITA.sk) - Severoatlantická aliancia (NATO) organizuje rôzne informačné kampane v rôznych štátoch, je to však úplne transparentná aktivita, ktorá je vykonávaná v spolupráci s národnými orgánmi daného štátu.

Bežné komunikačné aktivity


Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg takto reagoval na otázku médií k medializovaným tvrdeniam strany Smer-SD o úsilí NATO zasahovať do predvolebnej kampane na Slovensku.

Aliancia podľa neho chráni demokraciu, otvorenosť a slobodu a nemá v úmysle zasahovať do vnútorných politických záležitostí jednotlivých štátov.

Nedáva to zmysel


Premiér Ľudovít Ódor doplnil, že on osobne nerozumie danej hystérii. Tieto typy komunikačných aktivít sú podľa neho bežne organizované v rôznych štátoch.

„Tú hystériu nechápem ani z toho dôvodu, že väčšinou tieto akcie nejaký čas trvajú, to znamená, že kým my si vysúťažíme všetky tie veci, tak už dávno bude po voľbách. Takže ani z tohto pohľadu si nemyslím, že je na mieste niečo hovoriť o tom, že NATO zasahuje," vraví Ódor.


Premiér si nemyslí, že je na mieste, ak niekto podporuje NATO, a zároveň spochybňuje kroky Aliancie, to Ódorovi nedáva zmysel.


Zdroj: SITA.sk - NATO nechce zasahovať do kampane na Slovensku, reagoval Stoltenberg na Smer a Ódor hystériu nechápe © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajinské tanky T-64 budú opravovať v Česku, odtiaľ poputujú naspäť na bojisko
<< predchádzajúci článok
Bulharský parlament schválil novú vládu dvoch konkurenčných strán, ktorá chce krajinu udržať na prozápadnej ceste