Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. júna 2023

Ukrajinské tanky T-64 budú opravovať v Česku, odtiaľ poputujú naspäť na bojiskoČeský štátny podnik VOP CZ a ukrajinský štátny koncern Ukroboronprom začnú spoločne opravovať ukrajinské tanky T-64. Informovalo o tom v utorok na svojej internetovej stránke české ministerstvo ...Zdieľať
gettyimages 1026477624 676x507 6.6.2023 (SITA.sk) - Český štátny podnik VOP CZ a ukrajinský štátny koncern Ukroboronprom začnú spoločne opravovať ukrajinské tanky T-64. Informovalo o tom v utorok na svojej internetovej stránke české ministerstvo obrany.


„Presný počet techniky, ktorá sa bude v ČR v nasledujúcich mesiacoch opravovať, nie je možné z bezpečnostných dôvodov špecifikovať, tanky zamieria priamo na bojisko," uviedol český rezort obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Česká republika podporuje a bude podporovať Ukrajinu v jej boji proti ruskému agresorovi. Poskytujeme nepotrebný vojenský materiál, cvičíme ukrajinských vojakov a teraz pomáhame aj s opravami ukrajinskej techniky. Pri výcviku a opravách ponúkame naše znalosti a schopnosti a od Ukrajincov získavame neoceniteľné skúsenosti z boja," uviedla česká ministerka obrany Jana Černochová.


Zdroj: SITA.sk - Ukrajinské tanky T-64 budú opravovať v Česku, odtiaľ poputujú naspäť na bojisko © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kuleba telefonoval s Borrellom, Únia pomôže Ukrajine pri zmierňovaní následkov zničenia priehrady Kachovka
<< predchádzajúci článok
NATO nechce zasahovať do kampane na Slovensku, reagoval Stoltenberg na Smer a Ódor hystériu nechápe