Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. novembra 2023

Návšteva Vysokých Tatier sa stala pre dvoch turistov osudnou, horskí záchranári im nedokázali pomôcťStredajšia návšteva Vysokých Tatier sa stala osudnou pre dvoch turistov. O život tam popoludní prišiel 67-ročný Slovák, ktorý skolaboval na turistickej ceste, i 43-ročný český skialpinista. Ten nezvládol jazdu ...Zdieľať
turista 676x472 30.11.2023 (SITA.sk) - Stredajšia návšteva Vysokých Tatier sa stala osudnou pre dvoch turistov. O život tam popoludní prišiel 67-ročný Slovák, ktorý skolaboval na turistickej ceste, i 43-ročný český skialpinista. Ten nezvládol jazdu a vrazil do prekážky pod snehom. Informovala o tom Horská záchranná služba (HZS).

Skolaboval na ceste do Starej Lesnej


V prvom prípade boli horskí záchranári požiadaní o súčinnosť pri resuscitácii prostredníctvom tiesňovej linky 155 Záchrannej zdravotnej služby. Senior skolaboval na turistickej ceste vedúcej do Starej Lesnej.

Muža sa však zachrániť nepodarilo. Jeho telo odovzdali záchranári HZS príslušníkom Policajného zboru a pohrebnej službe po prevoze do márnice v Novom Smokovci,“ uviedla HZS.

Nešťastie na Štrbskom plese


Ešte počas spomínaného zásahu sa ďalšie nešťastie stalo na Štrbskom plese. Na zjazdovej trati bolo ohlásené bezvedomie 43-ročného českého skialpinistu, ktorý nezvládol jazdu a vrazil do prekážky pod snehom.

Na miesto smerovala posádka leteckých záchranárov z Popradu s lekárom na palube, aj posádka pozemných záchranárov. Pri záchrannej akcii asistovali aj príslušníci HZS. Aj táto kardiopulmonálna resuscitácia dopadla, žiaľ, neúspešne,“ zhodnotili horskí záchranári. Mužove telo bolo odovzdané polícií a pohrebnej službe.


Zdroj: SITA.sk - Návšteva Vysokých Tatier sa stala pre dvoch turistov osudnou, horskí záchranári im nedokázali pomôcť © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zomrel Dušan Nebus, priekopník bilingválneho vzdelávania na Slovensku
<< predchádzajúci článok
Turecko by malo v blízkej dobe ratifikovať vstup Švédska do NATO