Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

21. marca 2023

Návštevníci ZOO Bratislava už môžu pozorovať nového leva juhoafrického (foto)


Tagy: Lev Zoo

Návštevníci ZOO Bratislava už môžu pozorovať nového leva juhoafrického menom Samba vo vonkajšom výbehu. Ako informuje hovorkyňa bratislavskej ZOOZdieľať
641977b45a664831166689 676x507 21.3.2023 (SITA.sk) - Návštevníci ZOO Bratislava už môžu pozorovať nového leva juhoafrického menom Samba vo vonkajšom výbehu. Ako informuje hovorkyňa bratislavskej ZOO Slavomíra Šindelářová, lev si po príchode z hodonínskej zoologickej záhrady najskôr niekoľko dní zvykal na svoj nový domov. Jeho adaptácia bola podľa zoológov a ošetrovateľov úspešná.


Vo vonkajšej expozícii sa v súčasnosti Samba strieda s levicou Jawou, s ktorou sa už podľa pachu začínajú spoznávať.

Doteraz sa videli iba cez sklo a mrežu. Ich prvé fyzické stretnutie je naplánované v úvode budúceho týždňa," vysvetlila Šindelářová s tým, že lev bude samicu pravdepodobne prenasledovať a bude chcieť, aby sa mu podriadila.

V deň, keď príde k ich spoločnému stretnutiu, nechajú chovatelia všetky priechody medzi ich výbehmi otvorené, aby sa levica mohla kedykoľvek v prípade potreby skryť.


Zdroj: SITA.sk - Návštevníci ZOO Bratislava už môžu pozorovať nového leva juhoafrického (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Lev Zoo
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Český minister kultúry ponúkol po požiari v Banskej Štiavnici odborné kapacity, UNESCO pomôže na troch úrovniach
<< predchádzajúci článok
Skupina Hex pripravuje vydanie nového albumu Kde je tu láska?