Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

15. mája 2011

Nemecká I. bundesliga má nový divácky rekordPo záverečných zápasoch 48. ročníka najvyššej nemeckej futbalovej súťaže je jasné, že na štadiónoch bola počas práve skončenej sezóny zatiaľ najvyššia ...Zdieľať
borussia dortmund oslavuje siedmy ligov Ilustračné foto. Foto: SITA/APFRANKFURT 15. mája (WEBNOVINY) - Po záverečných zápasoch 48. ročníka najvyššej nemeckej futbalovej súťaže je jasné, že na štadiónoch bola počas práve skončenej sezóny zatiaľ najvyššia návštevnosť v histórii I. bundesligy.


Celkovo totiž prešlo turniketmi na 306 zápasov 34 kôl dovedna 13 057 899 fanúšikov, čím prekonali rekord zo sezóny 2008/09 (vtedy 13 013 422 divákov). Informáciu priniesli predstavitelia miestnej Únie ligových klubov (DFL).

Práve táto organizácia zastrešuje dve najvyššie futbalové súťaže v Nemecku (I. a II. bundesliga). Priemerne na jeden duel prišlo 42 673 priaznivcov. Najväčší podiel na rekordných číslach majú nový majster Borussia Dortmund a tretí tím v tabuľke Bayern Mníchov.


Hertha Berlín s novým diváckym rekordom v II. bundeslige

Nemecký futbalový klub Hertha Berlín v nedeľu ustanovil nový rekord v diváckej návštevnosti v druhej najvyššej domácej súťaži. Záverečný zápas tímu z metropoly v práve skončenej sezóne II. bundesligy totiž na tribúnach Olympijského štadióna naživo videlo 77 116 divákov. Domáci zvíťazili nad FC Augsburg 2:1 a iba podčiarkli svoj postup medzi elitu. Hertha napokon ukončila súťažný ročník 2010/2011 na čele II. bundesligy s 9-bodovým náskokom práve pred Augsburgom, obaja smerujú priamo do I. bundesligy. V domovskom stánku Herthy sa v roku 2006 uskutočnilo finále svetového šampionátu.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Smrteľná nehoda na pretekoch v Česku
<< predchádzajúci článok
MS 2011: Takto bojujú české srdcia - ohlasy