Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

15. mája 2011

Smrteľná nehoda na pretekoch v ČeskuJeden z dvoch motorkárov, ktorí v nedeľu havarovali na známych pretekoch Tristo zákrut Gustava Havla v Hořicích, zomrel na následky zraneníZdieľať
Jeden z dvoch motocyklistov, ktorí v nedeľu havarovali na známych pretekoch Tristo zákrut Gustava Havla v Hořiciach, zomrel na následky zranení. Pretekári jazdiaci v kategórii do 600 ccm sa zrazili v lesnom úseku. Na miesto priletela helikoptéra leteckej záchrannej služby.

"Záchranárom sa napriek snahe nepodarilo oživiť muža, ktorý bol v bezvedomí a so zástavou srdca," uviedla hovorkyňa polície hradeckého kraja Ivana Ježková.
 

"Tridsaťročný muž vyletel mimo trate do lesa a narazil do stromu. Zraneniam na mieste podľahol," povedala hovorkyňa jičínskej polície Hana Klečalová. "Jazdec sa veľmi vážne poranil najmä na hlave a nohe. Tieto zranenia už neboli zlučiteľné so životom," dodal námestník riaditeľa zdravotníckej záchrannej služby hradeckého kraja Libor Seneta.
 

Tridsaťdeväťročný druhý účastník incidentu spadol na trať a tiež utrpel vážne zranenia. Vrtuľník ho následne transportoval do nemocnice v Hradci Králové. "Starší muž má zranenú panvu," skonštatoval Seneta. Príčiny tragédia vyšetruje polícia, preteky boli následne zrušené.

(SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MS 2011: Fíni po 16 rokoch s druhým titulom
<< predchádzajúci článok
Nemecká I. bundesliga má nový divácky rekord