Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Zo zahraničia

12. októbra 2017

Nemecká novinárka musí naďalej ostať vo väzbe v TureckuNemecká novinárka a prekladateľka tureckého pôvodu Mešale Toluová-Čorluová, ktorú pred piatimi mesiacmi v Turecku zadržali pre obvinenia súvisiace s terorizmom, musí aj ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Silivri 12. októbra (TASR) - Nemecká novinárka a prekladateľka tureckého pôvodu Mešale Toluová-Čorluová, ktorú pred piatimi mesiacmi v Turecku zadržali pre obvinenia súvisiace s terorizmom, musí aj naďalej zostať vo vyšetrovacej väzbe. Rozhodol o tom v stredu večer súd v tureckom meste Silivri, informovala agentúra DPA.


Súd tak nevyhovel žiadosti novinárkinho právneho obhajcu, ktorý požadoval, aby jeho klientku až do vynesenia verdiktu prepustili na slobodu. Tridsaťdvaročná novinárka čelí obvineniam z šírenia teroristickej propagandy a tiež členstva v zakázanej teroristickej organizácii - Marxisticko-leninskej komunistickej strane (MLKP). Podľa slov jej obhajcu jej hrozí až 20-ročné väzenie.

Toluová-Čorluová sa postavila pred súd spoločne s ďalšími 13 osobami obvinenými taktiež z teroristickej propagandy a členstva v MLKP. Ďalších štyroch obžalovaných v rovnakom prípade prepustili ešte pred stredajším začiatkom pojednávania.

Na pojednávaní následne súd nariadil prepustenie ďalších ôsmich obžalovaných, zatiaľ čo zvyšných piatich rovnako ako Toluovú-Čorluovú ponechal vo väzbe. Ďalšie pojednávanie sa bude konať 18. decembra v Istanbule. Všetky prepustené osoby nesmú opustiť Turecko a musia sa pravidelne hlásiť na polícii.

Toluová-Čorluová sa narodila v nemeckom meste Ulm a má nemecké občianstvo. Pôsobila ako novinárka a prekladateľka ľavicovo orientovanej tureckej tlačovej agentúry ETHA, pričom 30. apríla ju zadržali v jej istanbulskom byte. Toluová-Čorluová je jednou z najmenej desiatky Nemcov momentálne zadržiavaných v Turecku, o ktorých prepustenie Berlín opakovane žiada.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Palestínske hnutia Hamas a Fatah dosiahli dohodu o politickom zmierení
<< predchádzajúci článok
Slovak-German Innovation Day

Nemecká novinárka musí naďalej ostať vo väzbe v Turecku - diskusné fórum čitateľov