Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

11. mája 2021

Nemeckí maloobchodníci kritizujú štátnu pomoc, pohostinské odvetvie je spokojnéOdvetvia nemeckej ekonomiky, ktoré najviac postihla koronakríza, odlišne hodnotia vládnu pomoc. Odvetvie pohostinských služieb ju považuje za „uspokojivú", ale maloobchodníci sú podstatne viac kritickí. ...Zdieľať
virus_outbreak_germany_03377 69c6ab5c2daa4bd3be6ede31f5d37a62 676x468 11.5.2021 (Webnoviny.sk) - Odvetvia nemeckej ekonomiky, ktoré najviac postihla koronakríza, odlišne hodnotia vládnu pomoc. Odvetvie pohostinských služieb ju považuje za „uspokojivú", ale maloobchodníci sú podstatne viac kritickí. Vyplýva to z prieskumu, ktorý v apríli uskutočnil mníchovský inštitút Ifo.


Zhruba 90 percent oslovených firiem zo sektora pohostinských služieb uviedlo, že boli oprávnené požiadať o pomoc a úplne už bola vyplatená viac ako 80 percentám z nich. Na stupnici hodnotenia od 1 do 6, na ktorej je 1 najlepšou známkou, ocenili firmy v tomto odvetví štátnu pomoc známkou 2,4.

Avšak v rámci oslovených maloobchodníkov len približne 5 percent uviedlo, že boli oprávnení žiadať o pomoc za november a december. Pritom až 40 percent maloobchodných firiem má pocit, že pomoc potrebujú. Zavrieť svoje predajne museli nemeckí maloobchodníci pred vianočným obdobím. Štátnej pomoci za november a december nemecké maloobchodné firmy pridelili známku 4,6.


Zdroj: Webnoviny.sk - Nemeckí maloobchodníci kritizujú štátnu pomoc, pohostinské odvetvie je spokojné © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prešovský kraj opraví viacero mostov, investuje milióny eur
<< predchádzajúci článok
Európska komisia odobrila český program podpory podnikateľov, na pomoc firmám pôjde asi 1,9 miliardy eur

Nemeckí maloobchodníci kritizujú štátnu pomoc, pohostinské odvetvie je spokojné - diskusné fórum čitateľov