Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

11. mája 2021

Európska komisia odobrila český program podpory podnikateľov, na pomoc firmám pôjde asi 1,9 miliardy eurEurópska komisia (EK) schválila český program podpory podnikom postihnutých pandémiou v sume približne 1,9 miliardy eur (50 miliárd českých korún). Program komisia schválila na základe dočasného rámca pre ...Zdieľať
gettyimages 1211345161 676x451 11.5.2021 (Webnoviny.sk) - Európska komisia (EK) schválila český program podpory podnikom postihnutých pandémiou v sume približne 1,9 miliardy eur (50 miliárd českých korún). Program komisia schválila na základe dočasného rámca pre štátnu podporu. EK o tom informovala v utorok na svojej internetovej stránke.


Podpora z českého programu bude mať formu priamych grantov, záruk alebo úverov na kompenzáciu nákladov, ktoré príjemcom vznikli v období od februára 2020 do decembra 2021. Žiadať o ňu budú môcť firmy, ktorým obrat v príslušnom období v porovnaní s rovnakým obdobím pred pandémiou klesol aspoň o 25 až 50 percent.

V prípade firiem pôsobiacich v oblasti kultúry môžu o podporu žiadať tie, ktoré pre vládne opatrenia s cieľom obmedziť šírenie koronavírusu mohli poskytovať kultúrne služby verejnosti len v obmedzenej miere alebo ich nemohli poskytovať vôbec.

„Pre obmedzujúce opatrenia s cieľom brániť šíreniu koronavírusu celý rad podnikov v EÚ zápasí s výrazným poklesom príjmov. Tento český program, ktorý disponuje čiastkou 1,9 miliardy eur, zabezpečí podnikom postihnutým pandémiou koronavírusu podporu likvidity," uviedla výkonná podpredsedníčka EK zodpovedná za politiku hospodárskej súťaže Margrethe Vestagerová.


Zdroj: Webnoviny.sk - Európska komisia odobrila český program podpory podnikateľov, na pomoc firmám pôjde asi 1,9 miliardy eur © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nemeckí maloobchodníci kritizujú štátnu pomoc, pohostinské odvetvie je spokojné
<< predchádzajúci článok
Hegerovou prioritou je stabilná vláda, koalícia obstála v skúške a pokus o jej rozbitie zlyhal

Európska komisia odobrila český program podpory podnikateľov, na pomoc firmám pôjde asi 1,9 miliardy eur - diskusné fórum čitateľov