Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. septembra 2022

Nemeckí policajti vykonali raziu na jachte spájanej s ruským oligarchom, akcia sa týkala prania špinavých peňazíViac ako 60 policajtov v severnom Nemecku vykonalo raziu na luxusnej jachte spájanej s ruským podnikateľom pre údajné porušenie sankcií a pravidiel týkajúcich sa prania špinavých ...Zdieľať
gettyimages 173920577 676x451 27.9.2022 (Webnoviny.sk) - Viac ako 60 policajtov v severnom Nemecku vykonalo raziu na luxusnej jachte spájanej s ruským podnikateľom pre údajné porušenie sankcií a pravidiel týkajúcich sa prania špinavých peňazí.


Prokuratúra vo Frankfurte nad Mohanom podozrivého identifikovala len ako 69-ročného ruského podnikateľa, nemecký magazín Der Spiegel však uviedol, že je to oligarcha Ališer Usmanov, ktorý je blízkym spojencom ruského prezidenta Vladimira Putina a sú na neho uvalené sankcie zo strany Európskej únie aj USA.


Frankfurtská prokuratúra informovala, že podozrivý z ich vyšetrovania údajne v rokoch 2017 až 2022 vykonal niekoľko transakcií pomocou komplexnej siete offshoreových spoločností, aby zakryl pôvod platieb, ktoré dosahovali milióny eur.

Razia sa uskutočnila týždeň po tom, čo krajinské a spolková polícia prehľadali 24 nehnuteľností spojených s Usmanovom v spolkových krajinách Bavorsko, Bádensko-Württembersko, Hamburg a Šlezvicko-Holštajnsko. Hovorca prokuratúry potvrdil, že utorková razia na jachte bola súčasťou toho istého vyšetrovania.Zdroj: Webnoviny.sk - Nemeckí policajti vykonali raziu na jachte spájanej s ruským oligarchom, akcia sa týkala prania špinavých peňazí © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Muž priplával do Estónska na paddleboarde, chcel utiecť pred mobilizáciou v Rusku
<< predchádzajúci článok
Veľký prehľad: Výluka Rakúskych spolkových železníc ÖBB sa dotkne aj stanice Petržalka. Vlaky, ktoré nepôjdu, nahradia tieto autobusy