Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. mája 2020

Nemecko chce uvaliť sankcie na Rusa, ktorý zosnoval kybernetický útok na parlamentNemecké ministerstvo zahraničia si vo štvrtok predvolalo ruského veľvyslanca Sergeja Nečajeva. Urobilo tak preto, aby ho informovalo, že sa Nemecko bude usilovať o to, aby Európska ...Zdieľať
gettyimages 1139600298 676x451 28.5.2020 (Webnoviny.sk) - Nemecké ministerstvo zahraničia si vo štvrtok predvolalo ruského veľvyslanca Sergeja Nečajeva. Urobilo tak preto, aby ho informovalo, že sa Nemecko bude usilovať o to, aby Európska únia uvalila sankcie na muža z Ruska za jeho údajnú rolu pri kybernetickom útoku na nemecký parlament v roku 2015.


Sankcie voči Dmitrijovi Badinovi a možno aj ďalším osobám bude žiadať na základe nového režimu zameraného na boj proti kybernetickým útokom.

Baden podľa vyhlásenia ministerstva čelí obvineniam z účasti na útoku, počas ktorého "konal spolu s ďalšími zatiaľ neidentifikovanými osobami".

Muž údajne "podnikol výzvednú operáciu proti Nemecku pre spravodajskú službu zahraničnej mocnosti", pričom existujú "spoľahlivé dôkazy", že bol v čase útoku členom ruskej vojenskej rozviedky GRU.

Ruské ministerstvo zahraničia sa o situácii zatiaľ nevyjadrilo, v minulosti však účasť Ruska poprelo.


Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecko chce uvaliť sankcie na Rusa, ktorý zosnoval kybernetický útok na parlament © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Iuventa podľa Zastavme korupciu nakupovala od svokry generálneho riaditeľa, obchod bol bez súťaže
<< predchádzajúci článok
Druhá vlna aktivácie e-schránok pre právnické osoby sa dotkne nadácií, politických strán aj cirkví

Nemecko chce uvaliť sankcie na Rusa, ktorý zosnoval kybernetický útok na parlament - diskusné fórum čitateľov