Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. novembra 2022

Nemecko chcelo rýchlu prehru Ukrajiny a Francúzsko neverilo, že k invázii dôjde, prezradil JohnsonBritský expremiér Boris Johnson tvrdí, že Francúzsko do poslednej chvíle neverilo, že Rusko napadne Ukrajinu a v Nemecku sa v istej fáze vojny domnievali, že by bolo ...Zdieľať
russia_ukraine_war_britan_83403 bf4f7c8c6ba542118bad1c31af9d1dfa 676x452 23.11.2022  - Britský expremiér Boris Johnson tvrdí, že Francúzsko do poslednej chvíle neverilo, že Rusko napadne Ukrajinu a v Nemecku sa v istej fáze vojny domnievali, že by bolo lepšie, keby Ukrajina rýchlo padla. Uviedol to v rozhovore pre spravodajskú stanicu CNN.

Krajiny mali rôzne názoryNálady v európskych metropolách pred 24. februárom boli podľa Johnsona veľmi odlišné a vtedy ešte nebola jednota a jednoznačná podpora Ukrajine, ktorá sa objavila neskôr.

„Bol to všetko obrovský šok... Mohli sme vidieť, že ruské vojská sa zhromažďujú, ale rôzne krajiny mali rôzne názory. V určitej fáze bola nemecká pozícia taká, že ak by sa to stalo, bola by to katastrofa, ale potom by bolo lepšie, aby sa všetko rýchlo skončilo a Ukrajina by padla,“ povedal Johnson a dodal, že Berlín bol motivovaný množstvom opodstatnených ekonomických dôvodov.

„Nemohol som podporiť tento názor, považoval som to za katastrofálny prístup. Ale chápem, prečo uvažovali takto,“ dodal Johnson. Ani vo Francúzsku podľa neho do poslednej chvíle neverili, že Putin naozaj pôjde do totálnej invázie.

Geniálna reakcia EÚ na ruskú agresiu


Johnson tiež kritizoval počiatočný prístup Talianska k hrozbe ruského útoku na Ukrajinu. Vláda Maria Draghiho podľa neho spočiatku vravela, že nemôže podporiť postoj Londýna o tvrdej reakcii voči Rusku, predovšetkým pre vysokú závislosť od ruských zdrojov energie.

Po 24. februári sa však podľa jeho slov nálada rýchlo zmenila. „Nemci, Francúzi, Taliani, Joe Biden... Všetci videli, že jednoducho neexistujú žiadne možnosti. Pretože s týmto človekom (Putinom) sa nedá rokovať. Toto je kľúčový moment,“ povedal Johnson s tým, že po ňom bola reakcia EÚ k ruskej agresii „geniálna“.

„Teraz vysoko oceňujem spôsob, akým Európska únia reagovala. Konali jednotne, sankcie boli tvrdé,“ povedal Johnson.Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecko chcelo rýchlu prehru Ukrajiny a Francúzsko neverilo, že k invázii dôjde, prezradil Johnson © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Ruskí komici vydávajúci sa za Macrona hovorili s Dudom. Ten im prezradil citlivé informácie o dopade rakety (video) (22. 11. 2022)
 Kremeľ podľa Kyjeva plánuje odviesť do armády tisíce mužov, mobilizácia by mala nastať v januári (22. 11. 2022)
 Rusi ostreľovali Nikopol oproti Záporožskej jadrovej elektrárni, podľa Grossiho si zahrávajú s ohňom (foto) (22. 11. 2022)
 Ruská armáda útočí len na dvoch miestach Ukrajiny, všade inde bráni okupované územia (21. 11. 2022)
 Ukrajina popiera, že jej jednotky zabili ruských vojnových zajatcov (21. 11. 2022)
 Rusi zaútočili raketami S-300 a mínometmi. Odrážame útoky, majú veľké straty, uviedol Ždanov (21. 11. 2022)
 Rusi zaútočili raketami S-300 a mínometmi, zasiahli aj civilné objekty (20. 11. 2022)
 Za uplynulých 24 hodín prišlo o život ďalších 330 ruských vojakov, od začiatku vojny ich padlo už 84 210 (20. 11. 2022)
 Ruský ústup z Chersonu bol relatívne dobre zorganizovaný, myslí si Británia (20. 11. 2022)
 Zelenskyj odmietol myšlienku krátkodobého prímeria s Ruskom (19. 11. 2022)nasledujúci článok >>
Počas piatkového „Black Friday“ podporíte svojím nákupom v dm inštaláciu fotovoltických panelov v školských zariadeniach
<< predchádzajúci článok
Škótsko nemôže zorganizovať referendum o nezávislosti bez súhlasu Británie, rozhodol najvyšší súd