Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. septembra 2023

Nemecko chystá pre Ukrajinu balík pomoci za 400 miliónov, Pistorius sa vyjadril aj k raketám TaurusNemecko pripravuje pre Ukrajinu balík pomoci v hodnote 400 miliónov eur. Ako referuje web Kyiv Independent, v rozhovore pre denník Bild to povedal nemecký minister obranyZdieľať
boris pistorius 676x451 19.9.2023 (SITA.sk) - Nemecko pripravuje pre Ukrajinu balík pomoci v hodnote 400 miliónov eur. Ako referuje web Kyiv Independent, v rozhovore pre denník Bild to povedal nemecký minister obrany Boris Pistorius.

Rakety dlhého doletu Taurus


Podľa neho by balík mal obsahovať muníciu, rakety, obrnené vozidlá, odmínovacie zariadenia, oblečenie či generátory potrebné na nadchádzajúcu zimu.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePistorius na otázku o možnosti poskytnúť Ukrajine rakety dlhého doletu Taurus povedal, že rozhodnutie ešte nepadlo, pretože Berlín musí zvážiť „rôzne politické, právne, vojenské a technické aspekty".

Vozidlá pechoty aj tanky


Ukrajina sa už dlho snaží získať okrem rakiet dlhého doletu, ktoré poskytuje Francúzsko a Spojené kráľovstvo, aj nemecké rakety Taurus. Nemecké vedenie sa však údajne obáva, že rakety s doletom 500 kilometrov by mohli byť použité na zasiahnutie ruského územia.


Berlín oznámil svoj predchádzajúci balík vojenskej pomoci v hodnote 770 miliónov dolárov na summite NATO vo Vilniuse. Poskytol vtedy 24 tankov Leopard 1A5, 40 bojových vozidiel pechoty Marder, 20-tisíc delostreleckých nábojov či dve odpaľovacie zariadenia Patriot.


Zdroj: SITA.sk - Nemecko chystá pre Ukrajinu balík pomoci za 400 miliónov, Pistorius sa vyjadril aj k raketám Taurus © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
AOMVSR už vyrobili 300-tisíc nových evidenčných čísel
<< predchádzajúci článok
Vyhlásenie Partnerstiev pre prosperitu – „Digitálny školník“